Міжнародна конференція за програмою Жана Моне

26 березня 2015 року у Києві відбулась міжнародна конференція «Назустріч викликам співробітництва між Україною та ЄС: досвід центрів ім. Жана Моне в Києві та Донецьку»

Мета конференції була означена як презентація наукових та навчальних напрацювань Центрів ім. Жана Моне в НаУКМА та ДонДУУ; обговорення сучасних викликів співробітництва між Україною та ЄС; вивчення доступу українських науковців та освітян до Європейського освітнього простору; просування ідей Програми Жана Моне в цілому.

Конференцію відкрили високі гості: Сергій Квіт, проф., міністр освіти і науки України, Андрій Мелешевич, проф., президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Світлана Марова, проф., ректор Донецького державного університету управління та Олена Оржель, представник Національного Еразмус Плюс Офісу в Україні

Ключовими спікерами на пленарному засіданні були Хосе Леон-Лора, Європейська Комісія (Брюссель, Бельгія) Ана-Марі Лізін, колишній член Європейського Парламенту (Брюссель, Бельгія) Міхаель Болле, (Центр ім. Жана Моне Вільного університету Берліна (Німеччина).
Пленарне засідання було продовжено двома секціями, представленими НаУКМА та ДонДУУ, об’єднаними загальною ідеєю, а саме: наукові та учбові напрацювання Центрів Досконалості ім. Жана Моне в ДонДУУ та НаУКМА.

Досвід Донецького державного університету управління було представлено наступними доповідями:
– Людмила Батченко, д.е.н., проф., академічний координатор Центру Досконалості ім. Жана Моне в ДонДУУ. «Стратегічне партнерство України та ЄС: досягнення і втрати»
– Ніна Діденко, д.держ.упр., проф., академічний координатор європейського модуля «Європейська соціальна політика та моделі соціального партнерства». «Соціальна політика та соціальний прогрес в ЄС»
– Ірина Сікорська, к.держ.упр., доц., академічний координатор європейського модуля «Міжкультурна Європа: різноманіття та соціальна єдність». «Європейські інтеграційні процеси: фокус на міжкультурний діалог та освіту».

Виступи наших колег викликали жвавий інтерес серед учасників конференції, було поставлено багато питань та ініційовано обговорень. В цілому конференція пройшла на високому рівні, і, безумовно, не залишила нікого байдужим до програми ім. Жана Моне та її головної мети — інформування світової спільноти про Європейську інтеграцію.

Конференцію завершено, але Центр Досконалості Жана Моне у ДонДУУ продовжуватиме свою діяльність відповідно до поставленої мети проекту.

Previous Міжнародна конференція ім. Жана Моне «НАЗУСТРІЧ ВИКЛИКАМ СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС: ДОСВІД ЦЕНТРІВ ІМ. ЖАНА МОНЕ В КИЄВІ ТА ДОНЕЦЬКУ»
Next Вивчаємо спецкурс «Демократія і належне управління в ЄС» в ДонДУУ