Обмін міжнародним досвідом партнерів-університетів людей зрілого віку

22 – 24 червня Волинський інститут економіки та менеджменту та Центр освіти третього віку ВІЕМ  гостинно приймав делегатів і партнерів проекту «Університети «Третього віку» – CTAE (Center of the third age education – Центр освіти третього віку). Програмою візиту було передбачено різноманітні заходи з реалізації проекту. Корисною стала для учасників лекція-тренінг «Освіта людей зрілого віку у Словаччині», яку проводили Ерік Селецьки, доктор наук та керівник  Центру освіти впродовж життя Технічного університету Зволена, та його колега Мірослав Гековіч, викладач Центру. Цікавою стала дискусія під час зйомки програми «Освіта третього віку» на Волинському телебаченні. Не залишились небайдужими при обговоренні проблем запровадження Університетів «третього віку» учасники круглого столу «Освіта третього віку: переймаємо досвід європейців». Провідним досвідом поділилися Роб Марк – почесний секретар Асоціації університетів навчання впродовж життя (UALL, Великобританія), редактор журналу «The Adult Learner» Національної організації з дослідження студентів зрілого віку (Ірландія) та Ерік Селецкі – доктор наук, керівник Центру освіти впродовж життя Технічного університету Зволена (Словаччина).

Участь в обговоренні взяли представники Донецького державного університету управління (м. Маріуполь) Аліна Халецька, керівник центру «Університет «Третього віку» ДонДУУ, та Євгенія Драгомірова, адміністратор центру «Університет «Третього віку»ДонДУУ.

Серед запрошених гостей були представники органів державної влади та місцевогосамоврядування, управління соціального захисту Луцької міської ради та управління Пенсійного фонду, Луцького міського центру зайнятості, громадських організацій.

Виступи спікерів спонукали гостей до жвавої дискусії з питань співпраці територіальних центрів та університетів «Третього віку», монетизації опрацьованих методик та завдань розвитку програм освіти впродовж життя, що мають бути реалізовані на базі університетів.

В цілому Круглий стіл пройшов на високомурівні і дозволив анонсувати цікаві курси для слухачів університетів «Третього віку» та окреслити можливості застосування міжнародного досвіду у становленні та розвитку університетів-партнерів в Україні.

По закінченні Круглого столу організатори заходів на чолі з ректором ВІЕМ Артуром Горбовим запросили гостей та учасників Проекту на тематичну зустріч зі слухачами ЦОТВ – чайні посиденьки Клубу 55+.

Початок викладання курсів в Університетах «Третього віку» в Луцьку та Маріуполі заплановано на 1 жовтня 2015 року.

Адміністратор центру «Університет «Третього віку» ДонДУУ

Previous державні іспити та захист дипломних
Next Центр «Університет третього віку» ДонДУУ: співпраця та кооперація у формуванні доброзичливого суспільства