У МОН відбулась нарада з представниками переміщених ВНЗ Донбасу

11 листопада 2015 року у Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра Андрія Гевка відбулась нарада з ректорами та головами студентського самоврядування вищих навчальних закладів Донбасу, тимчасово переміщених із зони проведення антитерористичної операції. У заході взяв участь і Донецький державний університет управління.

Темою зустрічі стало обговорення проблем переміщених ВНЗ та шляхи їх подолання. Андрій Гевко зазначив, що важливо усвідомлювати складність ситуації, у якій знаходяться переміщені навчальні заклади, та наголосив на важливості конструктивної співпраці для її вирішення. «Нестандартні ситуації потребують нестандартних рішень, для досягнення яких нам необхідно об’єднати зусилля», – сказав заступник Міністра.

Прийняли участь  і представники студентського самоврядування ДонДУУ.

Було напрацьовано дорожню карту вирішення проблем переміщених ВНЗ. Для вирішення зазначених у дорожній карті питань, необхідна допомога  Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Кабінету Міністрів України, а також Верховної Ради України, Комітету ВРУ з питань науки і освіти, а також обласних державних адміністрацій. Ключовим питанням у дорожній карті є внесення змін до нормативної бази, які дозволять переміщеним ВНЗ отримати особливий статус на перехідний період.

Представники студентського самоврядування зазначили, що необхідними умовами для відновлення якості навчального процесу у переміщених ВНЗ є вирішення питань щодо браку навчальних корпусів та місць в гуртожитках, необхідності оновлення бібліотечних фондів, створення комп’ютерних класів.

Також акцентовано увагу на важливості вирішення  більш довгострокового питання – реінтеграції до освітньої спільноти тих осіб, які залишились на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, а також позбавленні вчених звань і ступенів тих осіб, які займають керівні посади у навчальних закладах на території, підконтрольній терористам.

Previous Оплата за навчання
Next Кураторські заходи до Дня Студента