Навчаємо навчаючись… Школа лідерів змін-4

З 9 по 13 листопада 2015 р. завідувач кафедри соціології управління, к.і.н., доцент Никифоренко Наталя Олексіївна та доцент кафедри, к.пед.н., Николаєва Валентина Іванівна у межах діяльності Української Миротворчої школи,  за сприяння Посольства Великої Британії в Україні, успішно пройшли навчання у Школі лідерів змін-4 (м. Святогірськ Донецької обл.)

Метою Школи лідерів змін є підготовка менеджерів суспільно-політичних трансформацій на локальному рівні. Тематика 4-ї школи присвячувалась інвестиційній привабливості регіонів. На навчання було відібрано близько 40 учасників (громадських активістів, експертів, депутатів місцевих рад, журналістів, викладачів) з різних міст України – Одеси, Переяслава-Хмельницького, Херсона, Острога, Сєвєродонецька, Лисичанська, Маріуполя, Артемівська, Слов’янська тощо, які представили найбільш цікаві SWOT-аналізи інвестиційної привабливості своїх міст.

Робота в Школі проводилась за такими напрямками: інфраструктура міста та регіону, туризм, освіта, культура та мистецтво, безпека людей.

Тренерами виступили лідери суспільних трансформацій Польщі та Чехії, успішні громадські діячі та відомі експерти з України, а саме: Галина Усатенко (Фонд «Європа XXI», м. Київ), Наталія Зубар  (Інформаційний центр «Майдан Моніторинг», м. Харків), Збіґнєв Буяк (політолог, один з лідерів польського руху «Солідарність», м. Варшава), Олександр Славський  (юрист, менеджер «HUB-Odesa», м. Одеса),
Ігор Семиволос  (Центр близькосхідних досліджень (AMES), м. Київ)
Олександр Зінченко (історик, радник директора «Інституту національної пам’яті України»), Пьотр Пойман  («Празький інститут стратегічної безпеки», м. Прага) та інші.

Протягом 5-ти днів учасники Школи прослухали змістовні лекції з менеджменту та фандрайзінгу відкритих просторів, громадського моніторингу місцевих бюджетів, використання нематеріальних активів сталого розвитку; подискутували щодо доцільності інвестицій в освіту; пройшли інтерактивні тренінги з безпеки міста та типів лідерства; познайомились з успішними історіями створення рекреаційного бізнесу, організації громадських кампаній з відстоювання інтересів мешканців щодо благоустрою міст; мали змогу поставити наболілі запитання гостеві Школи – заступнику голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації з гуманітарних питань – Віктору Андрусіву.

За результатами навчання, на підтвердження набутих знань та вмінь щодо розробки інвестиційних планів міст, учасники Школи лідерів змін-4 отримали сертифікати. Головним же надбанням Школи став безцінний досвід спілкування з талановитими, небайдужими, активними людьми, які переймаються проблемами своїх міст і намагаються змінити їх на краще.

У січні 2016 року Школа лідерів змін працюватиме в м. Маріуполь. Чекаємо координаторів проекту і тренерів з візитом до ДонДУУ.

Previous Кураторські заходи до Дня Студента
Next Участь у розробці Стратегії підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування у сфері європейської інтеграції