Моніторингове дослідження проблем громадянського та патріотичного виховання молоді

Соціологічна лабораторія кафедри соціології управління ДонДУУ розпочала моніторингове дослідження проблем громадянського та патріотичного виховання молоді.

З метою підвищення ефективності реалізації завдань «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», прийнятої на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України 26 березня 2015 р., Донецький державний університет управління включив питання патріотичного виховання молоді у м. Маріуполь до дослідницьких програм і планів соціологічної лабораторії кафедри соціології управління ДонДУУ. У грудні поточного року стартував перший етап цієї роботи.

На базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 (м. Маріуполь), завідувач соціологічної лабораторії, кандидат соціологічних наук, доцент Скок Н.С., фахівець соціологічної лабораторії, кандидат політичних наук, доцент Мазіна Н.Є. та доцент кафедри соціології управління, кандидат історичних наук, доцент Суровцева І.Ю., розпочавши комплексне моніторингове дослідження «Особливості національної ідентифікації та світоглядні орієнтири національно-патріотичного виховання студентської та учнівської молоді в сучасних соціокультурних умовах», провели анкетування та фокус-групові опитування серед учнів 10-11 класів. Ініціатива науковців була гаряче підтримана педагогічним колективом та адміністрацією закладу. Учні також не залишилися байдужими до гострої проблематики та активно взяли участь у роботі.

Передбачається, що дослідження буде проведене в усіх районах міста та охопить шість базових шкіл. За результатами дослідження планується проведення круглого столу «Актуальні проблеми громадянського та патріотичного виховання студентської та учнівської молоді» з представниками освітніх установ та науковців м. Маріуполя.

Бажаємо успіхів!

Previous ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ