Відкрите семінарське заняття з нагоди святкування дня соборності України

9 січня 2016 року в ДОНЕЦЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ УПРАВЛІННЯ пройшло семінарське заняття, присвячене 97-й річниці проголошення АКТУ ЗЛУКИ між ЗУНР і УНР. У семінарському занятті взяли участь викладачі та студенти університету, які заслухали доповіді викладача кафедри загально-правових дисциплін Рудковського Олега Олександровича на тему «Причини об’єднання УНР і ЗУНР» та студентки другого курсу факультету економіки Севастьянової Анастасії на тему «Битва під Крутами».

У своїй доповіді викладач кафедри загально-правових дисциплін Рудковський О.О. висвітлив питання, так званого історичного моменту, який певною мірою посприяв швидкому усвідомленню правлячої верхівки ЗУНР і УНР у необхідності створення незалежної держави. Рудковський О.О. в своєму виступі навів спогади сучасників про день проголошення АКТУ ЗЛУКИ. Також було зазначено, що будь-який федеративний поділ території України неминуче призведе до ліквідації державності. Кульмінацією виступу стали слова видатного діяча українського націоналістичного руху 1920-1938 років Євгена Коновальця: «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю».

Студентка факультету економіки Севостьянова А. в своїй доповіді розповіла про трагічну долю армії УНР, що складалася з гімназистів і студентів, яка 29 січня 1918 року собою закрила шлях до Києва багатотисячної червоної армії, у такий спосіб покривши себе вічною славою. Були наведені свідчення очевидців тих далеких подій, які дозволяють відчути трагізм того дня.

Студенти та викладачі, присутні на семінарському занятті, відзначили високий рівень підготовки доповідачів, доцільний добір фактів і глибоке проникнення в суть питання.

Previous Круглий стіл «Застосування європейських інструментів сприяння демократії та правам людини: досвід для України»
Next Всебічна підтримка учасників АТО та членів їх сімей