Круглий стіл «Застосування європейських інструментів сприяння демократії та правам людини: досвід для України»

6.02.2016 у Донецькому державному університеті управління (м.Маріуполь) в рамках діяльності Кафедри Жана Моне Jean Monnet Chairs «Analysis and implementation of European experience in the area of democracy and governance in Ukraine» за участі викладачів кафедр гуманітарних дисциплін, адміністративного менеджменту, соціології управління, аспірантів, магістрів спеціальності «Державна служба», студентів проведений круглий стіл «Застосування європейських інструментів сприяння демократії  та правам людини: досвід для України».

Метою проведення заходу стало обговорення актуальних питань демократизації суспільного життя в Україні, захисту прав людини, де європейський досвід вирішення цих проблем є важливим і наочним.

Модератором круглого столу виступила Діденко Ніна Григорівна, доктор наук з державного управління, професор, голова Кафедри Жана Моне «Аналіз та застосування європейського досвіду демократії та належного врядування в Україні».

З вітальними словами до учасників круглого столу звернулися Балуєва Ольга Володимирівна, доктор економічних наук, доцент, проректор з наукової роботи, Тарасенко Денис Леонідович, кандидат наук з державного управління, доцент, декан факультету права і соціального управління, Чечель Анна Олександрівна, кандидат наук з державного управління, завідувач кафедри адміністративного менеджменту.

Тематичними напрямами, які розглядалися на  круглому столі стали: система захисту прав людини в ЄС як найбільш ефективна у світі; інструменти захисту прав людини, які бажано запровадити в Україні; досвід захисту права молоді в ЄС; політика дій проти тероризму в ЄС; досвід участі громадськості у захисті прав людини в ЄС.

З цікавими та змістовними доповідями з цих питань виступили: Танчик Олена Ігоревна, кандидат економічних наук, доцент кафедри гуманітарних дисциплін, Власенко Олена Іванівна, викладач кафедри гуманітарних дисциплін,  Никифоренко Андрій Ростиславович, ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін, Пилипенко Олег Олексійович, кандидат історичних наук, доцент кафедри гуманітарних дисциплін, Ніколаєва Валентина Іванівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціології управління, Бурцева Олена Єгорівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу, Чаленко Катерина, студентка спеціальності «Соціальна робота», магістри державної служби – Гаман Лариса, Красько Тетяна, Шабанова Маргарита, Гусєва Оксана, Зайцева Наталя, Белькова Ганна, Шевченко Марія, Дьяконова Наталія, Шайтан Наталя, Панченко Наталія.

Учасники круглого столу вважають, що на шляху євроінтеграції Україні слід терміново запроваджувати інструменти демократії та захисту прав людини, які використовуються у Європейському Союзі. Без відповідних змін в системі судової влади, правозахисних структур, громадського контролю на європейських засадах в Україні неможливо подолати корупцію, несправедливість, непотизм, дискримінацію за окремими ознаками. Але велику роль у цьому процесі має відношення кожного громадянина до цих проблем, його небайдужість щодо захисту прав інших людей. Це обумовлює необхідність активної просвітницької роботи з населенням, виховання у них громадянської компетентності.

Учасники круглого столу прийняли рішення щодо подальшого обговорення цих проблем і проведення 19 березня 2016 року круглого столу «Європейська практика захисту прав вимушених переселенців: досвід для України».

Програма круглого столу «Застосування європейських інструментів сприяння демократії та правам людини: досвід для України»

Previous Work-shop «Інноваційне мислення: міждисциплинарний вимір»
Next Відкрите семінарське заняття з нагоди святкування дня соборності України