Дайджест соціальної активності ДонДУУ у березні 2016 року

Березень 2016 року був багатим на соціально значущі події у м. Маріуполь, до яких охоче долучився Донецький державний університет управління.

3 березня 2016 року в Маріуполі, в «ДК Металургів», відбулося урочисте відкриття ювілейного конкурсу соціальних проектів «Город – нашими руками», який вже 5-ий рік поспіль організує група Метінвест.  Було оголошено прийом заявок на проекти з благоустрою та створення у м. Маріуполь зон відпочинку, із залучення мешканців до патріотичних цінностей, підвищення інтересу до історії та культури України. Грантовий фонд 2016 року склав 1,4 млн грн., сума гранту для одного проекту-переможця – до 100 тис. грн.

10 та 15 березня 2016 року координатор конкурсу ГС «Зелений центр Метінвест» провів для конкурсантів навчальні семінари з оформлення проектних заявок.

На участь у конкурсі «Город – нашими руками»  Донецький державний університет управління подав соціальний проект створення у м. Маріуполь мобільної культурно-освітньої платформи «Street school»  («Вулична школа»).

18 березня  2016 року в тренінговому залі Маріупольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшла робоча зустріч державних і недержавних організацій, які  надають допомогу ВПО, учасникам АТО й членам їх сімей. Основна мета зустрічі – координація соціально-психологічних послуг та розробка пропозицій щодо адаптації ВПО для Стратегії розвитку міста Маріуполя на найближчі 5 років.

У ході зустрічі учасники презентували свої організації та проекти.  Відбулося обговорення проблемних питань, що потребують нагального вирішення на місцевому рівні та мають бути відображеними у стратегії роботи муніципалітету. Серед запрошених буди представники міжнародних організацій і ЗМІ. Донецький державний університет управління  представляла доцент кафедри соціології управління Николаєва В. І., яка доповіла про реалізацію соціальних проектів ДонДУУ, зокрема – про ініціативи щодо виявлення та розв’язання проблем ВПО.

22 березня 2016 року на базі  Маріупольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під егідою Управління Верховного комісаріату ООН у справах біженців (УВКБ) та ЮНІСЕФ, працював  кластер з правового захисту ВПО та суб-кластер з питань захисту дітей.

В ході зустрічі голова офісу УВКБ у м. Маріуполь Дину Липкану здійснив огляд найбільш актуальних проблем у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, окремо зупинившись на останніх даних щодо призупинення соціальних виплат ВПО. Також в рамках кластеру були презентовані програми місцевих та міжнародних гуманітарних діячів у сфері правового захисту на 2016 рік.

За участі представників міжнародних організацій (ОБСЄ, Міжнародної коаліції Червоного Хреста, незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів»,  Данської ради у справах біженців та ін.), працівників соціальних служб та громадськості м. Маріуполь, пройшло активне  обговорення основних проблеми та тенденції у сфері захисту прав людини, питань надання безкоштовної правової допомоги. Від ДонДУУ  участь у роботі кластеру прийняли декан факультету права та соціального управління, к.н.держ. упр., доцент Тарасенко Д.Л., завідувач кафедри соціології управління, к.і.н., доцент Никифоренко Н.О. та лаборант юридичної клініки «Феміда» Максимова А.

24 березня  2016 року у залі готелю Reikartz Мариуполь відбувся тренінг  «Соціальний проект. Від ідеї до ефективних змін в громаді», який  проводила  Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН. На тренінг були запрошені 25 представників громадських організацій та активістів м. Маріуполя, зокрема від ДонДУУ  – завідувач кафедри соціології управління, к.і.н., доцент Никифоренко Н.О. і к.пед.н., доцент Николаєва В.І.  Головною метою тренінгу було спонукання учасників до фахової підготовки проектних пропозицій, спрямованих на ефективне вирішення проблем громад. Міжнародний тренер-консультант Альона Доля допомагала слухачам визначати проблеми в громадах й відшукувати ідеї для соціальних проектів,  вірно формулювати мету та завдання проекту, визначати методи, будувати графік реалізації проекту,  формувати бюджети таких проектів.

Сподіваємося на подальше плідне співробітництво ДонДУУ з міжнародними організаціями та громадськістю м. Маріуполь, на успішну реалізацію започаткованих соціальних проектів та появу нових ініціатив.

Previous «Мінімальні стандарти захисту дітей у гуманітарній діяльності»
Next Відновлення традиції благодійних проектів ДонДУУ