Завершення проекту «Літня школа «Лідер» у ДонДУУ»

Із 02 по 15 червня 2016 року у Донецькому державному університеті управління проводилась літня освітня школа «Лідер» для учнів 10 класів. Це був перший пілотний проект Вузу, в якому викладачі ДонДУУ працювали із школярами протягом десяти днів. Кожна зустріч проходила в форматі інтерактивного спілкування, із використанням методу проектів, комунікаційного підходу та роботи в групах.

Головна мета школи полягала в підвищенні теоретичної підготовки, отриманні нових знань і навичок, обміні досвідом та ідеями, розвитку міжкультурних комунікацій. Програма літньої школи включала як освітню так і розважально-інтерактивну частини. Була поставлена задача узагальнити знання і практики з різних сфер та ознайомити майбутніх студентів із університетським життям.

Під час навчання учням було запропоновано:

– пройти курс юного криміналіста, де вони поринули в
захоплюючий світ розкриття і розслідування злочинів;

– попрацювати в соціологічних майстернях, де вони пройшли тренінг для інтерв’юерів та набули навичок проведення анкетних опитувань «Face to Face»;

– прийняли участь у проекті «Чисте місто» та навчились формувати експертні команди для вирішення екологічних проблем у м. Маріуполь;

– ознайомились із поняттям «маркетинг» та як застосовувати PR, брендінг, лайфхак, промо та медіа в сучасному житті;

– оскільки 2016 рік було оголошено роком англійської мови, було проведено кілька зустрічей англійською мовою: тренінг «Effective Leader» та «Teambuilding», які допоможуть хлопцям та дівчатам ефективно працювати в команді, правильно розподіляти ролі та розвивати лідерські якості в собі;

– школа лідера не могла не торкнутись такого поняття як менеджмент. Під час воркшопу школярі дізнались як «працювати на результат», творчо підходити до завдань, швидше досягати кар’єрного росту та використовувати набуті навички під час комунікації з колегами, в родині та з друзями;

– оригінальним був тренінг «Туризм feat логістика: economic main stream», який також частково проводився англійською мовою, де викладачі продемонстрували як перетворити роботу у відпустку довжиною в життя.

Сподіваємось, що здобуті навички та знання допоможуть школярам стати доволі успішними людьми, керівниками та управлінцями; викладачі ДонДУУ намагались підготувати учнів до ділового життя, надати практичних інструментів та навичок.

Слід відзначити, що головними перевагами літньої школи були:

– робота в малих групах (до 12 учасників);

– індивідуальний підхід до кожного учасника;

– робота із досвідченими викладачами;

– нестандартний підхід у викладанні матеріалу;

– практичність здобутих знань та

– орієнтація на цінності сучасного управлінця.

По закінченню навчання учні отримали сертифікати, сувенірну продукцію кожної з кафедр та навички й знання, необхідні для сучасного управлінця.

Висловлюємо подяку деканатам, кафедрам та викладачам, які допомогли в організації та проведенні першоїлітньої школи «Лідер».

Університет вдячний учням десятих класів, які прийняли участь у цьому проекті.

Сподіваємось на майбутню співпрацю та подальший розвиток подібної практики в нашому університеті.

Із повагою,

відповідальна за культурно-масові заходи у ДонДУУ,

Танчик О.І.

Previous З Днем Конституції України