Презентація фільму про переміщені внз

За підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи України» Міжнародного фонду «Відродження»,  23 вересня 2016 року у м. Київ, в приміщенні Торгово-промислової палати України, відбулося ІІІ засідання Ради ректорів та конференція органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів, переміщених із зони проведення АТО.

Керівники ВНЗ та студенти обговорили нагальні питання переміщених ВНЗ (а саме – результати вступної кампанії 2016 року, проблеми організації навчального процесу,  питання соціального захисту співробітників, викладачів і студентів)  з представниками міністерств та народними депутатами України.

На заході були присутні  народні депутати України Олексій Рябчин,  Альона Шкрум, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш та його заступник Георгій Тука, заступник міністра юстиції Сергій Петухов, перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, завідувач сектору департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович.

Наприкінці заходу відбулася презентація документального фільму про переміщені ВНЗ, відзнятого в рамках проекту «Displaced Universities».

Завідувач кафедри соціології управління Никифоренко Наталя Олексівна та студент  спеціальності «Соціологія» Тихонов Валерій, які відвідали презентацію, поділился своїми враженнями від  перегляду фільму.

Никифоренко Наталя: «Відчуття сумбурні…  З одного боку – глибокого суму за минулим. Пригадалася рідна домівка, близькі, яких тепер бачиш так рідко. Заятрило серце від спогадів про події в Донецьку влітку-восени 2014 року. Знову запахло війною…  З іншого боку – відчувала гордість за те, що в сфері освіти так багато небайдужих людей. Людей сміливих, людей з позицією, готових брати відповідальність на себе у важку хвилину.  Фільм зарядив енергією, підкріпив надію на успішне майбутнє переміщених ВНЗ…  Хіба може бути інакше, коли люди так щиро прагнуть відродити свої навчальні заклади на новому місці й прикладають до цього так багато зусиль…».

Тихонов Валерій: «Дуже добре, що фільм висвітлює буття та проблеми ВНЗ-переселенців, їх керівництва, викладачів, студентів, й надає можливість пересічним громадянам ознайомитись з реальним станом переміщених ВНЗ, побачити все без прикрас…  Певна незавершеність натякає на продовження документування історії переміщених ВНЗ… Сподіваюся, фільм приверне до себе інтерес громадськості та влади, й сприятиме скорішому розв’язання складного кола проблем переміщених ВНЗ».

Автор: Никифоренко  Н.О.

Previous Відповідальна зустріч учасників проекту TEMPUS