«Українська асоціація європейських студій» – це провідна загальнонаціональна неприбуткова організація, що має на меті об’єднання викладачів європейських студій та фахівців у сфері європейської інтеграції. Створена у 2006 р., УАЄС входить до Світової асоціації європейських студій (ECSA-World).
До Асоціації входять викладачі та дослідники європейської інтеграції, членами УАЄС також є представники проєвропейського громадянського суспільства, які реалізують проекти неформальної освіти в галузі євростудій, підтримують розвиток євроклубівського руху, надають експертну підтримку євроінтеграційним процесам на національному, регіональному та місцевому рівнях.
УАЄС об’єднує більше двадцяти локальних осередків, майже у всіх регіонах України та підтримує активні партнерські зв’язки з асоціаціями європейських студій в мережі ECSA-World.
Кафедра Жана Моне «Аналіз та застосування європейського досвіду демократії та належного врядування в Україні» підтримує тісну співпрацю з УАЄС.
Зокрема, в рамках нового проекту УАЄС щодо трансформації конфлікту в Україні професор Ніна Діденко брала участь у жовтні 2015 р. у ІХ Конгресі УАЄС за темою «Наукові і практичні виклики подолання внутрішніх конфліктів в Україні і пост-радянському просторі», у квітні 2016 року – у міжнародному семінарі «Теоретичні і практичні засади трансформації конфліктів: світовий досвід».
В рамках Х Конгресу УАЄС професор Ніна Діденко виступила з доповіддю «Кластерний підхід у розв’язанні проблем внутрішніх переселенців у європейських країнах».
Програма Х Конгресу дала можливість провести наукове та експертне дослідження проблем вирішення та трансформації конфліктів через науку і освіту, обговорити кращі практики викладання європейських студій, познайомитися з історією та сучасністю Національного університету «Львівська політехніка», який відзначає 200-ліття.
Змістовним і надзвичайно цікавим було знайомство з діяльністю Українського католицького університету, який користується популярністю та має високий рейтинг серед приватних вищих навчальних закладів.

Кластерний підхід ВПО.pptx

UESA Congress.PDF