В Освітньому домі прав людини в м. Чернігові 18-19 листопада 2016 року відбувся традиційний VІ міжвузівський відкритий дебатний турнір з прав людини серед команд юридичних клінік, який приєднався до 40-ї річниці заснування Української Гельсінської групи – першого правозахисного руху в Україні, та стосувався обговорення актуальних питань прав людини та їх взаємодії з державою. Дебатний турнір з прав людини – є навчальним заходом організацій «Розуміємо права людини», «Всеукраїнська освітня програма» та організовується в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» / «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Даний захід реалізується у партнерстві з Асоціація юридичних клінік України, українським офісом ОБСЄ, Міжнародним фондом «Відродження» та Освітнім домом прав людини в Чернігові.

До турніру були відібрані 8 кращих команд юридичних клінік ВНЗ України на підставі аналізу конкурсного есе на одну з заявлених тем. Цьогоріч у Дебатному турнірі взяли участь вісім команд юридичних клінік ВНЗ України, серед яких: команда юридичної клініки «Феміда» Донецького державного університету управління, команда правничої клініки Національного університету «Києво-Могилянська Академія», команда юридичної клініки ПВНЗ Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, команда юридичної клініки «Аdiutorium» Чернігівського національного технологічного університету, команда юридичної клініки Національного університету біоресурсів і природокористування України, команда юридичної клініки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Команду юридичної клініки нашого університету представили студентки факультету права і соціального управління Євгенія Загорулько і Марія Турко під керівництвом к.ю.н. Калініної І.В. Під час дебатів наші студенти достойно відстоювали стверджувальну позицію теми «Досудове тримання під вартою: проти злочинів чи прав незасуджених осіб», опрацьовували документи міжнародного та національного рівнів, здобували нові навички змагальності та аргументації, поглиблювали свої знання в області прав людини, відвідували відео-лекції відомих міжнародних правників.

Щиро вдячні організаторам цього заходу за надану можливість бути учасником турніру, новий цікавий досвід у практичній реалізації своїх знань.