Цього тижня пройшов круглий стіл на тему: «Деокупація свідомості через соціальну адаптацію ВПО: теорії, практики, медіа-інтерпретації», в обговоренні якого приймали участь Микола Чаплик – к.і.н., завідувач соціологічною науково-дослідною лабораторією кафедри соціології управління Донецького державного університету управління, а також викладачі кафедри екологічного менеджменту Донецького державного університету управління.

Захід було проведено Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) у партнерстві з ГО «Аналітичний центр «CONСORDO» в рамках проекту Інтерньюзу за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.

Під час круглого столу було вирішено наступні питання:

З яких саме людей складається спільнота ВПО у маріупольській громаді?

Що відбувається з їх свідомістю?

Якими вони бачать себе в обставинах, що склалися, якими є їх надії та сподівання?

Яким чином має бути використаний досвід активних ВПО та їх лідерський потенціал?

Як генерувати цікавий контент для ЗМІ, щоб ця тема стала ресурсною?

Які практики комунікації ВПО з місцевою владою можна вважати ефективними? Яких помилок можна було запобігти?

Спочатку необхідно деокупувати свідомість, для того щоб можна було деокупувати території. До такого висновку прийшли учасники круглого столу.

Одним з рецептів виходу з ситуації могло б стати більш тісна взаємодія журналістів, представників влади – з волонтерськими організаціями. Наприклад, громадська організація «Центр соціальної адаптації постраждалим під час проведення АТО» за 2,5 роки роботи у Маріуполі надала допомогу понад 10 тисячам переселенців.

Автори: колектив кафедри екологічного менеджменту