Подіумна дискусія «Українське суспільство в умовах війни: виклики сьогодення та перспективи миротворення»

9 червня 2017 р. у Донецькому державному університеті управління (м. Маріуполь), з ініціативи кафедри соціології управління, в межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українське суспільство в умовах війни: виклики сьогодення та перспективи миротворення», присвяченої 25-ти річчю Донецького державного університету управління, відбулася подіумна дискусія за участю представників науково-педагогічної спільноти, цивільно-військового співробітництва, цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності, військових, прикордонників, правоохоронців, волонтерів, журналістів, громадських активістів, студентів, під час якої обговорювалося широке коло питань, що постали перед державою та суспільством унаслідок війни.

Робота відбувалася за трьома секціями:

Секція 1. «Взаємодія цивільного населення та державних інституцій у секторі безпеки та оборони».

Модератор: Микола Чаплик, к.і.н., завідувач соціологічною науково-дослідною лабораторією кафедри соціології управління ДонДУУ.

Спікери: Сергій Свирідовський, полковник, начальник об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва – заступник начальника групи цивільно-військового співробітництва штабу ОТУ «Маріуполь» (тема доповіді: «Цивільно-військове співробітництво та його особливості в умовах проведення АТО на території Донецької та Луганської областей»); Сергій Варава, методист обласних курсів удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області (тема доповіді: «Захист населення від надзвичайних ситуацій в умовах війни»).

Секція 2. «Українське суспільство крізь призму війни».

Модератор: Ігор Дубровський, к.соц.н., координатор проектів, Інформаційний центр «Майдан Моніторинг».

Спікери: Яніна Ребенкова, регіональний юрист Благодійного Фонду «Право на захист» (тема доповіді: «Проблеми та потенціал внутрішньо переміщених осіб»); Ігор Рущенко, д.соц.н., професор, професор кафедри соціології та політології Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (тема доповіді: «Громадянський спротив в умовах гібридної війни»).

Секція 3. «Роль інформації в умовах війни»

Модератор: Наталя Никифоренко, к.і.н., доц., завідувач кафедри соціології управління ДонДУУ.

Спікери: Айхан Гаджибейлі, журналіст, Громадське ТБ Приазов’я (тема доповіді: «Методологія маніпуляції під час інформаційної війни»); Олена Стяжкіна, д.і.н., професор, старший науковий співробітник відділу історії України другої половини ХХ ст. Інституту історії України НАН України, професор кафедри історії слов’ян Донецького національного університету ім. В. Стуса, засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта» (тема доповіді: «Семантика війни: перформативні дискурси й антиколоніальний аспект»); Ігор Дубровський, к.соц.н., координатор проектів, Інформаційний Центр «Майдан Моніторинг» (тема доповіді: «Інфраструктура миру. Інформаційний аспект»).

Завдяки цікавим та актуальним темам, запропонованими спікерами до обговорення,  інтерес до заходу зберігався до останніх хвилин, передбачених регламентом програми.

Результати дискусії та численні пропозиції, висловлені учасниками, знайшли своє відображення у резолюції.

За підсумками дискусії, а також на основі матеріалів, що надійшли від понад 100 учасників конференції з 12 міст України та 2-х міст Польщі – Познані та Варшави, до друку готується збірка тез.

Previous Підсумки Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Соціально-економічні проблеми сучасності»
Next Ювілейний конкурс реклами «Призма»