ДонДУУ на з’їзді Асоціації юридичних клінік України

1-2 грудня 2017 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся З’їзд Асоціації юридичних клінік України, в якому взяли участь представники близька 60 юридичних клінік ВНЗ України. Донецький державний університет управління на З’їзді представляла член нашої юридичної клініки «Феміда» Маловічко Ангеліна.

Щорічний З’їзд було проведено за ініціативи Асоціації юридичних клінік України за підтримки Української фундації правової допомоги та Міжнародного фонду «Відродження». Цьогоріч у з’їзді брали участь представники Міністерства юстиції та Міністерства освіти України, міжнародних громадських організацій, активісти, правозахисники та діячі мистецтв.

З’їзд був покликаний популяризувати юридичний клінічний рух в Україні та заохотити молодь надавати безоплатну правову допомогу найбільш незахищеним категоріям населення через юридичні клініки вищих навчальних закладів міста.

Відповідно до програми з’їзду, окрім власне організаційних питань діяльності Асоціації юридичних клінік, відбувалися майстер-класи з правозахисної, культурної та освітньої тематики.

Аналітики та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини презентували чимало можливостей, розповіли про актуальні юридичні питання та способи їх вирішення, говорили про розбудову толерантності в суспільстві, а також – про впровадження підходу орієнтованого на захист прав людини у школах.

Правління Асоціації юридичних клінік прозвітувало за пророблену роботу за рік та визначило стратегії розвитку на найближчі два роки та прийнято до свого складу близько двадцяти нових юридичних клінік. Однією з головних подій заходу стало обрання нового голови Асоціації юридичних клінік України. Ним став керівник юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Віктор Янишен.

Підсумовуючи весь З’їзд, член правління Асоціації юридичних клінік України Юлія Ломжець зазначила: «Що ж до самого З’їзду, то я б зауважила три моменти. По-перше, юридичний клінічний рух з року в рік демонструє зростання. Збільшується чисельність клінік, кількість залучених викладачів та студентів. По-друге, наша спільнота стає все більш згуртованою і, можна сказати, «стабільною». Якщо раніше представники юридичних клінік ВНЗ постійно змінювалися, то зараз у більшості клінік призначені керівники і викладачі-куратори, які постійно та професійно займаються своїми юридичними клініками. По-третє, Асоціація юридичних клінік стала реальним представником нашого руху. Органи державної влади (МОН, Мінюст), донори (УФПД, USAID), керівництво більшості ВНЗ сприймають Асоціацію як представника юридичного клінічного руху України і рівноправного партнера».

Ірина Калініна, за матеріалами Асоціації юридичних клінік України

Попередні «Адвокатська школа» ДонДУУ відкрила свої двері
Наступні Наукові перспективи та партнерська співпраця країн Східного партнерства