Парад Вишиванок у Маріуполі

Студенти Донецького державного університету управління 19 травня прийняли участь у міському заході “Парад вишиванок”.  Цього дня 58 країн світу приєдналися, щоб підтримати Всеукраїнську акцію. У Маріуполі парад відбувся вже втретє.

Ідея свята полягає в об’єднанні тих, хто «серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається та поважає багаті традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання на теренах нашої країни та далеко за її межами».  Для українця вишиванка – не просто одяг, це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе.

Також на сцені в Міському саду пройшов концерт, на якому студент групи Ф-15-1 Лодченко Дмитро, виконав відому українську пісню.

Бажаємо всім цікавитись та вивчати традиції своєї Батьківщини. Та пам’ятайте, що кожен третій четвер травня вся Україна відзначає День Вишиванки!

Вишиванка

Вишиванка – символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.

Вишиванка – дитинча кирпате,
Що квітки звиває в перепліт,
Материнські ласки, усміх тата,
Прадідів пророчий заповіт.

Вишиванка – писанка чудова,
Звізда ясна, співи та вертеп.
Вишита сльозою рідна мова,
Думами дорога через степ.

Вишиванка – біль на п`ядесталі,
Слава, воля, єдність, віра – ми.
Журавлем курличе, кличе далі,
Стелить вирій взорами-крильми.

Біля річки дитинча кирпате,
Кинуло віночок в часу тлінь –
В плетиві надії, мрії, злато,
Загойдалась пісня поколіннь.

Колисанки не забудь дитино,
В серці вишиванку залиши…
Не зліпити болем Батьківщину,
Як розбите дзеркало душі.

Юрій Лазірко

Попередні Допоможи Україні побити рекорд книги рекордів Гіннеса в номінації «Найбільший мовний урок у світі»!
Наступні Вручення дипломів слухачам Університету третього віку!