Всеукраїнський правовий диктант у ДонДУУ


26 жовтня в Донецькому державному університету управління відбувся правовий диктант – соціальний проект, спрямований на підвищення рівня правової обізнаності громадян України. Захід у цей день майже одночасно пройшов у 9 містах України (Маріуполь, Київ, Одеса, Вінниця, Чернігів, Черкаси, Житомир, Львів, Тернопіль). Всеукраїнський правовий диктант проходить вперше. Взяти участь могли всі бажаючі за попередньою реєстрацією. В Маріуполі проведення правового диктанту викликало ажіотаж. Написали диктант близько сотні людей, оскільки аудиторія не змогла вмістити всіх бажаючих.

Актуальність заходу полягає в тому, що в нашому суспільстві стоїть гостро проблема щодо правової грамотності громадян. Зокрема, про це свідчать результати діяльності юридичної клініки «Феміда» ДонДУУ, куди за безкоштовною юридичною допомогою звертаються усі бажаючі. Опитування клієнтів клініки дає підстави говорити про наявність серйозних проблем в галузі правової грамотності громадян України.

Формат правового диктанту був доволі простий. Всього у диктанті було 50 питань, поділених на 5 тем: сфера фінансів; сфера здоров’я; соціальна сфера; особиста сфера; безпека. Ведучі, серед яких були і представники ДонДУУ Денис Тарасенко і Ірина Калініна, озвучували запитання і варіанти відповідей, учасники заповнювали анкети з варіантами відповідей.

Завдання диктанту були складені таким чином, щоб допомогти учасникам виявити проблеми та оцінити свої правові знання, показати невигідність та небезпеку правової бездіяльності, пробудити їх до правильних дій в правовому колі.

За результатами диктанту кожний його учасник отримає персональну карту правового здоров’я, сертифікат учасника проекту «Всеукраїнський правовий диктант», супровідний лист з рекомендаціями в залежності від особистого результату учасника диктанту.

Попередні Студенти ДонДУУ вивчають інновації в соціальній роботі з практиками ГО «Маріупольська спілка молоді»
Наступні XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності