Підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Психосоціальна підтримка осіб з травмою війни: міжнародний досвід та українські реалії»

28 лютого 2018 року на базі Донецького державного університету управління відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Психосоціальна підтримка осіб з травмою війни: міжнародний досвід та українські реалії». Її організаторами виступили Міністерство освіти і науки України, Маріупольська міська рада, ДонДУУ, парафіяльний благодійний фонд «Карітас Маріуполь».

На Конференції були представлені близько 100 робіт від 150-ти учасників з 18-ти областей України, 25-ти міст, понад 50-ти вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ України, 10-ти громадських організацій.

Безпосередню участь у заході взяли близько 60 представників вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, загально-освітніх шкіл, громадських організацій, які опікуються питаннями психологічної допомоги постраждалим унаслідок  бойових дій, соціальної роботи, медико-психологічної реабілітації військовослужбовців та членів їх сімей, представники духовенства, військові психологи, інші зацікавлені особи.

Учасників і гостей Конференції привітали: ректор ДонДУУ, доктор наук з державного управління, професор С.Ф. Марова, директор благодійної організації «Парафіяльний благодійний фонд “Карітас Маріуполь”» Р.В. Спринюк, проректор з науково-педагогічної роботи ДонДУУ, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін, доктор наук з державного управління, професор В.І. Токарева.

На конференції обговорювалася проблематика війни як психотравмуючого досвіду; теоретичні аспекти посттравматичного відновлення; практичні засоби соціально-психологічної й психотерапевтичної допомоги постраждалим унаслідок  бойових дій, військовослужбовцям, що виконують свій обов’язок у зоні бойових дій, перебувають на лікуванні й реабілітації, та їхнім родинам; питання психолого-педагогічного супроводу дітей з травмою війни, соціально-психологічної адаптації внутрішньо переміщених осіб, налагодження взаємодії державного сектору, неурядових організацій, місцевих громад у підтримці осіб з посттравматичним синдромом.

Відповідно до програми конференції робота заходу проводилася у форматі пленарного засідання, секційних засідань, круглого столу «Методики та інструменти соціально-психологічної допомоги особам з травмою війни» (модератор: психолог БО БФ «Карітас Маріуполь» Є.Т. Ступнік), майстер-класу «Фрактальний малюнок у роботі з дітьми як інструмент психосоціальної діагностики, корекції та реабілітації», який провела психолог БО БФ «Карітас Маріуполь» Л.М. Живко.

За результатами конференції було ухвалено резолюцію, всі учасники отримали сертифікати, готується до друку збірник матеріалів конференції.

Збірник матеріалів

Попередні Участь студентів юристів у круглому столі
Наступні Літературно-поетична година, присвячена 204-й річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка