Вчимось захищати права разом

29 березня 2018 року до Адвокатської школи Донецького державного університету управління знов завітали учні 10-11 класів загальноосвітніх шкіл № 18, 24, 26, Маріупольського навчально-виховного комплексу “Ліцей-школа №14” та Маріупольського міського навчально-виховного комплексу “Гімназія-школа № 27”.

Модератор заходу доцент кафедри спеціально-правових дисциплін Григор’єва Вікторія довела до відома присутніх програму третьої сесії “Адвокатської школи”, присвяченою темі “НАВІГАТОР У ЗАХИСТІ ПРАВ ЛЮДИНИ”, яка включала майстер – класи провідних спеціалістів: Ребенкової Яніни Юріївни, юриста Благодійної організації “Благодійний фонд “Право на захист”, Дзюби Маріанни Вікторівни, судді у відставці, та інтелектуальну гру.

Ребенкова Яніна Юріївна, у ході майстер-класу розповіла про можливості у реалізації права на захист за прикладами особливостей захисту соціальних прав внутрішньо переміщених осіб, зосередивши увагу на найбільш результативній формі захисту – у суді за правилами адміністративного судочинства. В свою чергу Дзюба Маріанна Вікторівна розповіла учням про специфіку роботи суду, порядку здійснення захисту прав та інтересів людини у суді, а також про сучасні підходи у наданні послуг відвідувачам та ознайомила присутніх із правилами поведінки у суді.

Студентами спеціальності “Право” університету була підготовлена та проведена інтерактивна інтелектуальна гра, яка складалась з різних завдань за темами: “Право у казках”, “Шифрована записка” та “Легендарні особистості”. Виконуючи завдання гри школяри не просто відповідали на запитання із правової тематики, а й закріплювали свої теоретичні знання та обговорювали спірні моменти.

Слід зазначити, що головною метою проекту “Адвокатська школа”, зокрема третьої сесії “Навігатор у захисту прав людини”, є підвищення рівня правової культури майбутнього покоління та виховання поваги до прав людини, пропагування адвокатської діяльності та підвищення рівня обізнаності з роботою суду.
Щиро вдячні учням загальноосвітніх шкіл № 24, 26 Маріупольського навчально-виховного комплексу “Ліцей-школа №14” за активну участь у проекті “Адвокатська школа”. Окремо бажано відзначити учнів Мордвинова Владислава та Самборського Андрія за наполегливість та цікаві питання в обговоренні тематики  сесії.

Сподіваємось, що гості заходу отримали достатньо інформації та реальних уявлень про гідну та напружену багатопрофільну діяльність юристів у захисті прав людини, що допоможе розвинути високий рівень правової свідомості та правової культури юного покоління.
Університет щиро вдячний усім учасникам проекту!

Попередні ДонДУУ привітав абітурієнтів на Дні відкритих дверей
Наступні Пудсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Менеджмент" спеціалізації "Менеджмент природоохоронної діяльності"