Досвід європейських країн у наданні якісних соціальних послуг в громадах

Досвід європейських країн у наданні якісних соціальних послуг  в громадах був представлений Керівником Кафедри Жана Моне доктором наук з державного управління, професором Н.Діденко на науково-практичній конференції «Науково-практичне забезпечення децентралізації надання послуг в об`єднаних територіальних громадах», яка відбулася 18 квітня 2018 року в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості України.

Зокрема, було зазначено, що особливістю муніципальних реформ у постсоціалістичних країнах, які стали членами ЄС, є те, що громади отримали більше власних фінансових ресурсів (наприклад, в Угорщині у результаті такої реформи громади отримали майже 50% власних доходів), а відповідно і незалежність від дотацій із державного бюджету. Це сприяло їх значній автономії, більш вільному прийняттю рішень щодо розподілення цих коштів на місцеві потреби залежно від пріоритетів, які встановить населення.

Інший приклад – запровадження у країнах ЄС підходу «Smart Cіty» («розумне місто»), який передбачає моніторинг реалізованих послуг: електронні аукціони, електронний аналіз ринку, електронні торги, карта електронних аукціонів, щоденник міського голови, деталі про бюджет міста та активи, міські гранти, єдиний контрольний центр екстрених служб (пожежна служба, патрульна поліція, швидка медична допомога); онлайн-опрацювання різноманітних звернень громадян. Такі прості речі, як електронні опитування громадської думки чи онлайн нотатки/звернення громадян дають змогу вивчати думку громадян та враховувати її під час планування місцевого розвитку.

Публікації:

Діденко Н.Г. Надання якісних соціальних послуг та розвиток соціальної інфраструктури громад в умовах децентралізації // Науково-практичне забезпечення децентралізації надання послуг в об`єднаних територіальних громадах: матеріали наук.-практ. Конф., Київ, 18 квіт. 2018 р./ за заг. ред.. Р.Войтович, П.Ворони.- К.:ІПК ДСЗУ,2018. – С.86-89

Попередні вітання з Великоднем
Наступні Формування управлінської еліти, як виклик часу