Презентація результатів моніторингу юридичної клініки «Феміда» Донецького державного університету управління

З 17 по 19 квітня 2018 року Асоціацією юридичних клінік України спільно з  Донецьким державним університетом управління проведено моніторинг діяльності юридичної клініки “Феміда” цього університету на предмет дотримання Стандартів діяльності юридичних клінік, затверджених у 2014 році на Всеукраїнському з’їзді АЮКУ.

Під час моніторингу досліджувалисятакі напрямки діяльності юридичної клініки, як: організаційний, освітній, правозахисна та правопросвітня робота ЮК.Подібні моніторинги покликані, як забезпечити розвиток юрклінік у регіонах, так і дозволити Асоціації краще знати потреби мережі юридичного клінічного руху.

Участь в моніторингу взяли запрошені експерти та спікери обговорення: Марія Цип’ящук, членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України, Марина Лугиня, представниця Координаційного центру з безоплатної правової допомоги.

Що таке юридична клініка  і її місце в місцевій громаді правової освіти і правозахисту

Юридичні клініки сьогодні – це сучасна та інтегральна складова практичної підготовки будь-якого правника. Юридичні клініки вчать студентів бути справжніми юристами і захищати права, а не купувати рішення. Якісна юридична клініка в місті доповнює можливості безоплатного правового захисту і сприяє розвитку активної місцевої громади. При цьому функціонування юридичних клінік вимагає порівняно незначного вкладу.

Результати оцінювання юридичної клініки “Феміда”

Моніторинг показав, що юридична клініка “Феміда” має чимало сильних сторін своєї діяльності, серед яких: підтримка юридичної клініки з боку університету, надання якісної безоплатної правової допомоги, достатня інтегрованість у навчальний процес та активна представленість юрклініки в юридичному-клінічному русі України. Враховуючи, що відродження цієї юридичної клініки відбувалося у надзвичайно складних умовах переміщення з окупованої території – загальний підсумок у 57% є дійсно показовим.  Водночас, монітори відзначили, що юрклініка має можливості вдосконалювати деякі напрямки своєї діяльності.

Що думають про моніторинг представники адміністрації університету та юридичної клініки?

Ольга Балуєва, проректор з наукової роботи ДонДУУ: “Моніторинг є важливим інструментом для оцінки реального стану та можливостей юридичної клініки в системі безоплатної правової допомоги.”

Денис Тарасенко, Декан факультету права і соціального управління ДонДУУ: “Дуже важливим є існування Асоціації юридичних клінік України та підтримка міжнародних партнерів і вітчизняних громадських організацій, які надають методичну допомогу юридичній клініці. Такий моніторинг дозволяє дізнатися про найкращі практики юридичних клінік в Україні.”

Ірина Калініна, керівник юридичної клініки “Феміда” ДонДУУ: “Проведений моніторинг дозволяє оцінити відповідність діяльності нашої юридичної клініки існуючим Стандартам. Сьогоднішній публічний захід за результатами проведеного моніторингу покликаний привернути увагу до місця юридичної клініки в системі безоплатної правової допомоги, долучити до участі в дискусії з цього питання державні органи, правозахисні та інші громадські організації”.

Контакти юридичної клініки “Феміда” Донецького державного університету управління:

Ірина Калініна, керівник +38 098 363 13 27

Ангеліна Олійник, лаборант: +38 096 8879572

e-mail: urklinika@dsum.edu.ua

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з ВБО “Українська фундація правової допомоги”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”

Попередні «Успішна молодь – наше майбутнє» - круглий стіл у Маріупольському міському центрі зайнятості
Наступні Міжнародна науково-практична конференція «Публічне управління для сталого розвитку: виклики та перспективи на національному та місцевому рівнях»