ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українське суспільство в умовах війни: виклики сьогодення та перспективи миротворення»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українське суспільство в умовах війни: виклики сьогодення та перспективи миротворення»

Конференція відбудеться 15 червня 2018 року на базі Донецького державного університету управління

До участі у конференції запрошуються викладачі ВНЗ, науковці, докторанти, аспіранти, магістранти, фахівці-практики, експерти (військові, волонтери, журналісти, правоохоронці та інші), представники державних органів влади, місцевого самоврядування, недержавних організацій та громадськості.

Тематичні напрямки роботи конференції:

• Агресія Російської Федерації проти України: геополітичний аспект (руйнування системи міжнародних відносин; криза довіри до системи колективної безпеки та інституцій з підтримки миру; прискорення європейської та євроатлантичної інтеграції України).
  • Гібридна війна як соціальний феномен (теоретико-методологічніта конкретно-історичні аспекти; інформаційна війна та кібервійна як складові гібридної війни; форми і методи гібридної війни).
  • Український соціум та соціальні інститути крізь призму війни (суспільні настрої та очікування; урядові реформи; тенденції економічного розвитку; право та правоохоронна діяльність, забезпечення прав людини; особливості державного управління та функціонування територіальних громад; цивільно-військове співробітництво;віддзеркалення війни у культурі; повсякдення «сірої зони»;безпека життєдіяльності).
  • Війна як каталізатор розвитку громадянського суспільства (співробітництво «третього сектору» та держави заради безпеки; патріотизм, політична нація, національна ідея, національна ідентичність – нові смисли; громадський опір сепаратизму; протидія корупції; волонтерський рух; благодійність та милосердя).
  • Соціальна робота в умовах війни (соціально вразливі категорії населення та перспективи роботи з ними; кейс-менеджмент та інші технології у соціальній роботі; надання соціальних послуг та соціальної допомоги постраждалим унаслідок воєнних дій).

–  Соціально-психологічна допомога постраждалим (теоретичні та методичні аспекти; вітчизняний та світовий досвід; практичні кейси щодо надання допомоги учасникам бойових дій та членам їхніх сімей, дітям з травмою війни, волонтерам, ВПО, цивільним особам у «сірій зоні»; взаємодія суб’єктів надання допомоги: державних установ, громадських організацій, благодійних фондів, психологів, педагогів).

• Адаптація ВПО та інтеграція у приймаючі громади (кейси успішної співпраці; соціальний капітал ВПО; забезпечення прав та соціальний захист ВПО; зайнятість та самозайнятість ВПО; досвід вирішення житлових проблем ВПО; «фіктивні переселенці»).
  • Життя натимчасово окупованих територіях України як предмет наукового аналізу (повсякдення жителів окупованих територій; соціально-гуманітарні проблеми; «донецький / луганський синдром»; колабораціонізм; девіантна поведінка, злочини та політичні репресії; «мова війни» у побутовій сфері та медійному просторі).
  • Миротворча діяльність (міжнародний досвід розв’язання збройних конфліктів та перспективи його застосування в Україні; можливості миротворчих місій; діяльність спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на території України; миротворчі ініціативи крізь призму національних інтересів;конфлікт миротворчих стратегій;перспективи «гібридного миру»; роль релігії та церкви у примиренні та порозумінні; народна дипломатія; дефіцит комунікації та реалії peace building в Україні).
  • Перспективи реінтеграції тимчасово окупованих територій(нормативно-правове забезпечення процесу реінтеграції; державні та громадські проекти реінтеграції; особливості реінтеграції Криму; «деокупація свідомості»;роль молоді в процесах реінтеграції; стратегії поствоєнного відновлення; пошук нових ідентичностей; переміщені ВНЗ – місія та стратегії розвитку).

В рамках конференції командою Української Миротворчої Школи буде проведено майстер-клас у форматі бліц-гри«Формула змін» (модератор: керівник проекту «Школа Соціальних Посередників», к. соц. н. Ігор Дубровський)

Інформаційний лист

Попередні Моніторинг проекту Tempus «Створення Центру освіти третього віку»
Наступні Працевлаштування студентів за допомогою проекту «Кадровий резерв» від Маріупольського міського центру зайнятості