Ректор ДонДУУ Світлана Марова прийняла участь в роботі круглого столу з розвитку наукового і освітнього потенціалу Донбасу

У Приазовському державному технічному університеті відбувся круглий стіл на тему: «Концепція розвитку наукового і освітнього потенціалу Донбасу, як передумова його реінтеграції в складі України в рамках стратегії «Україна-2030». На заході були присутні заступник міністра освіти науки і України Максим Стріха, в.о.  директора департаменту вищої освіти Світлана Кретович, заступник міського голови Сергій Захаров, народний депутат Сергій Тарута, ректорат переміщених вузів і професорсько-викладацький склад.

Мета проведення круглого столу – привернути увагу на проблему відновлення інтелектуального потенціалу Донецького регіону з позицій майбутнього повернення тимчасово окупованих територій до складу України.

Під час круглого столу Світлана Феліксівна наголосила, що ДонДУУ, як переміщений ЗВО, повністю підтримує розробку комплексної програми розвитку вищої освіти в умовах реінтеграційних процесів і визначає актуальність і нагальність цієї роботи.

Ми розробляємо державну бюджетну НДР «Формування державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб в контексті соціально-економічного розвитку територій», в межах якої видано 4 колективні монографії, 45 статей. Восени відбудеться захист дисертацій «Механізм реалізації державної політики відновлення постраждалих від конфлікту територій України» та «Теоретико-методологічні засади стратегічного регулювання міграційних процесів в Україні». Підготовлено 2 роботи для подання на конкурс робіт за рахунок бюджетного фінансування, що стосуються відновлення енергетичної безпеки та екологічного стану деокупованих територій. При університеті діє інформаційно-консультаційний пункт для демобілізованих воїнів АТО та ВПО. Проводяться всеукраїнські конференції та майстер класи за темою «Психо-соціальна підтримка осіб з травмою війни».

Наприкінці доповіді Світлана Феліксівна запевнила, що Донецький державний університет управління має потенціал, бажання та доробки, які допоможуть розробити дорожню карту реінтеграції вищої освіти, і ми відкриті до цієї роботи.

Попередні ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Соціально-економічні проблеми сучасності»
Наступні Випуск 2018