Розвиток співробітництва ЄС та країн Східного партнерства у інноваціях та наукових дослідженнях

1 жовтня 2018 р. голова Кафедри Жана Моне професор Ніна Діденко брала участь у роботі міжнародної конференції «EU4 Innovation: Fostering Research-Industry Links», яка проводилася в рамках платформи програми ЄС «Східне партнерство» «EU4Innovation: сприяння науково-промисловим зв’язкам», яка проходила у Грузії, в Тбіліському державному університеті ім. Ivane Javakashvili.
Конференція була організована Генеральним директоратом Європейської Комісії з досліджень та інновацій (DG RTD) та Спільним дослідницьким центром Генерального директорату (DG JRC) за підтримки Генерального директорату з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення (DG NEAR), Міністерством освіти, науки, культури та спорту Грузії та проектом EaP PLUS H2020.
У конференції брали участь понад 80 представників з усіх шести країн Східного партнерства та кількох країн-членів ЄС.
Основними сферами діяльності конференції були стратегії інтелектуальної спеціалізації (S3) та технологія Ttransfer. Крім того, було розглянуто питання рамкових умов для досліджень та інновацій та підтримки досліджень та інновацій в країнах Європейського Союзу для участі у програмі «Горизонт 2020» у 80 мільярдів євро.
Країни Східного партнерства висловили зацікавленість у подальшому розширенні застосування стратегій розумної спеціалізації та передачі технології в рамках їх зобов’язання на саміті Східного партнерства в листопаді 2017 року щодо «Інтеграції” Східного партнерства та дослідницьких та інноваційних систем та програм ЄС», як одного з «20 результатів на 2020 рік».
Слід зазначити, що стратегії інтелектуальної спеціалізації в даний час реалізуються в трьох регіонах України та в Молдові.

Завантажити презентацію у форматі .PPTX

Завантажити порядок денний EaP у форматі .PDF