День працівника соціальної сфери в ДонДУУ

З нагоди  Дня працівника соціальної сфери, який цього року в Україні відзначається 4 листопада, студенти спеціальностей «Соціологія» і «Соціальна робота» ДонДУУ, взяли участь у благодійній акції «Солодка посмішка», спрямованій на підтримку дітей, позбавлених батьківського піклування, ініційованій у місті Маріуполь молодіжним ГО «Zаходи». Також майбутні соціальні працівники  провели флешмоб«Добро і милосердя єднає серця», покликаний привернути увагу широкого загалу студентів до соціальних проблем у місті, до важливих функцій соціальної роботи та значущості діяльності фахівців соціальної сфери.

Родзинкою свята стали інтеграційна вечірка студентів і викладачів кафедри соціології управління ДонДУУ в імпровізованому антикафе SW, на якій учасники не лише мали змогу привітати один одного зі святом і емоційно розвантажитись (що є важливим елементом профілактики професійного вигорання),  а й в ігровій формі потренувати професійні комунікативні навички, зокрема – збагатити свій словниковий запас, навчитися краще розуміти мову жестів та невербальні реакції партнерів по спілкуванню, навіть передавати важливу інформацію, спираючись виключно на тактильні відчуття.

2 листопада на базі ДонДУУ відбувся семінар з обміну досвідом «Гра як спосіб спілкування з молоддю», організований ГО «Центр ігрофікації та соціального моделювання» у партнерстві з ДонДУУ. Під час заходу голова ГО «Центр ігрофікації та соціального моделювання» Едуард Татай поділився інформацією про он-лайн сервіси, за допомогою яких, граючи, можна вивчати англійську мову, про можливості використання гри «Світ громад» у розвитку НУО та в освітній діяльності вишів.

Одна зі спікерок заходу – в.о. завідувачки кафедрою іноземних мов ДонДУУ Олена Танчик поділилась досвідом використання настільної гри «IDP’sadventure» у роботі з організаціями, які опікуються переселенцями.

Завідувачка кафедри соціології управління ДонДУУ Наталя Никифоренко розповіла про розвиток соціологічних концепцій ігор та використання ігрових прийомів у навчанні, зокрема – методу Е. де Боно «Шість капелюхів мислення».

Різноплановий досвід ігрофікації в Маріуполі представив Молодіжний центр OrangeHouse, де молодь тренує тактичне мислення, граючи в «Уно» і «Мафію», через гру вдосконалює ораторські навички, розвиває толерантність та емпатію в межах Speaker-клубу, знімає відео на актуальну соціальну тематику.

Історик, викладач Світлана Арабаджи, разом із представниками Студентського наукового історико-археологічного товариства МДУ, презентували  свої  настільні ігри – «Гральний літопис Київської Русі» та «Маріуполь stepbystep».

Учасники семінару дізнались також про розвиток форум-театру в Маріуполі від джокера Миколи Шевченко, почули відгуки учасників про сприяння методу форум-театру соціальній інтеграції.

Святкові заходи були емоційно насиченими й інформативним.

Щиро вітаємо всіх працівників соціальної сфери з професійним святом! Миру, злагоди, добра і терпіння Вам!

Попередні Всеукраїнська заочна науково-практична Інтернет-конференція «Прикладна математика та комп’ютерні науки»
Наступні І етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в ДонДУУ