Розвиток лідерського потенціалу студентів ДонДУУ

Нещодавно голова Студентської ради факультету Права і соціального управління Голубенко Лаура разом із фахівцем відділу міжнародних зв’язків ДонДУУ ОленоюТанчик провели інформаційну сесію зі студентами молодших курсів під час якої розповіли про програми обміну та можливості участі студентів у них, ознайомили із програмами партнерства, заходами і мобільністю у сфері освіти. Особливий акцент цього разу було зроблено на програмах British Council in Ukraine та проекті «Розвиток лідерського потенціалу університетів України», у якому ДонДУУ приймає участь протягом року.

Лаура поділилась враженнями від участі у воркшопах та круглих столах,  які вона разом із ректором Світланою Маровою та іншими членами команди відвідала у жовтні в Університеті Глазго (Шотландія), розповіла про тренінги та майстер класи, які вона проходила у складі компоненту «Командне лідерство»; до речі одну із прав на командне згуртування «Зефірна вежа» було запропоновано зробити слухачам. Під час активності студенти мали змогу проявити себе в різних ролях, попрацювати в командах та потренуватись вирішувати проблему й досягати результатів у групі. Після вправи було зроблено фідбек від учасників; цьому вчилась Лаура під час тренінгів від Британської Ради.

Нагадуємо, що цього року ДонДУУ став учасником програми розвитку лідерствавід BritishCouncilinUkraine та завершивши серію тренінгів в Україні, команда «5+2» здійснила навчальний візит до Університету Глазго, метою якого було вивчення досвіду цього університету в різних сферах – навчання протягом життя, викладацька практика, дослідження, інтернаціоналізація, забезпечення якості та зміцнення потенціалу в контексті підвищення ролі університету в суспільстві та місцевих громадах. Триденна програма включала навчальні майстерні, семінари та круглий стіл.

Донецький державний університет управління трансформує стратегію розвитку на засадах та принципах екологізації системи освіти та фокусується на систематизації поглядів та установок, практичних дій викладачів, студентів формальної та неформальної освіти, що забезпечують “екологію” навчально-виховного процесу, патріотичне виховання студентів всіх поколінь, реалізацію притаманного їм потенціалу, розвиток інтелектуальної та моральної сили, волонтерських навичок, відповідальності, ефективного вирішення різних екологічних завдань як в період навчання, так і на практиці – в якості ініціативної громади в процесі реалізації стратегії розвитку міста Маріуполь (Маріуполь: стратегія розвитку -2021). Участь у проекті Британської Ради відкриває нові можливості та допомагає будувати мости взаємодії та розуміння між університетом – місцевою владою та жителями – європейською спільнотою.

Подібні заходи сприяють розвитку системи тьюторства, яка існує в європейських університетах, коли студенти старших курсів обмінюються досвідом та дають практичні поради студентам молодших курсів (що практикується в університеті Глазго) та зміцнюють орган Студентського самоврядування університету.

Сподіваємось, що зустріч надихнула студентів ДонДУУ шукати можливості, відкривати нові горизонти та розвивати себе не тільки в межах університету, а й вивчати корисний досвід інших країн та впроваджувати кращі практики в м. Маріуполь, в Україні.

#BritishCouncil #DSUM #Leadership

Попередні EducationUSA BOOT CAMP в Маріуполі!
Наступні В Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору