Участь у роботі міжнародної конференції Eastern Partnership Annual Conference у Відні (Австрія).


7 грудня 2018 року Голова Кафедри Жана Моне професор Ніна Діденко взяла участь у роботі міжнародної конференції Eastern Partnership Annual Conference «A STRONGER ECONOMY FOR STRONGER SOCIETIES INVESTING IN PEOPLE FOR SUSTAINABLE GROWTH», яка відбулася у Відні (Австрія).

В ході панельних дискусій, на яких виступили єврокомісар з питань політики добросусідства ЄС Й.Хан, міністр з питань європейської інтеграції та іноземних справ Австрії К.Кнайсль, представники Єврокомісії К.Матернова, В.Хофман, керівники міністерств освіти і науки, економічного розвитку країн Східного партнерства – України, Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Республіки Біларусь, представники бізнесу, громадськості та інші, були розглянуті такі питання:

Панель I: Удосконалення ділового середовища на інклюзивній основі: які актори та які заходи можуть найкращим чином сприяти посиленню суспільства?

Метою даного засідання стало визначення основних економічних та правових умов для покращення ділового та інвестиційного клімату в країнах-партнерах, та які фактори (наприклад, включення, участь, спільний внесок) сприяють посиленню суспільства [та сприяють створенню робочих місць], при цьому маючи конкретні приклади успішної політики.

Як зміцнити реформи та краще реалізовувати їх, щоб поліпшити бізнес та інвестиційний клімат для створення всеохоплюючого росту та процвітання?

Які стимули можуть надавати регіональні та місцеві органи влади для створення умов для підтримки ділового середовища?

Які економічні та соціальні чинники (de iure і de facto) сприяють посиленню суспільства? Як підвищити рівень усвідомлення важливості гендерних аспектів?

Панель II: Відповідність ринкових потреб та вмінь: як ми гарантуємо, що люди мають відповідну кваліфікацію?

Метою даного засідання стало обговорення того, яка кваліфікація потрібна для економіки в країнах-партнерах для створення робочих місць та як забезпечити таку кваліфікацію для людей.

Як найкращим чином передбачити потреби ринку та усунути невідповідність навичок, у тому числі в контексті демографічних проблем (“витік мозків”)?

Як перебудувати систему навчання (шкільне навчання, подвійне навчання, професійне навчання, навчання протягом усього життя тощо), щоб забезпечити навички, необхідні протягом усього життя?

Як підвищити синергію та координацію між відповідними зацікавленими сторонами (наприклад, роботодавці, люди, навчальні заклади, служби зайнятості, радники з кар’єри тощо)?

Панель III: Інвестування в наше майбутнє: як сприяти зайнятості та працевлаштуванню молоді?

Мета цієї сесії була визначити шляхи та навести конкретні приклади найкращої практики для забезпечення більш легкого переходу від освіти до роботи, а також як сприяти розвитку молодіжного підприємництва.

Як вирішити основні проблеми, пов’язані з переходом від освіти / навчання до роботи та для підтримки їх активної роботи в регіоні?

Як сприяти розвитку молодіжного підприємництва, особливо у ключових сучасних галузях (наприклад, цифровий, інноваційний та енергоефективній)?

Як забезпечити охоплення та залучення малозабезпечених молодих людей, зокрема тих, хто живе у сільській місцевості?

Обговорення цих питань дало можливість обмінятися думками, запропонувати певні проекти для країн Східного партнерства, актуалізувати роль партнерства між країнами.

Попередні 7 грудня Україна відзначає День місцевого самоврядування!
Наступні Тиждень Права у ДонДУУ