Навчальний модуль «Демократія та управління в ЄС» про нові перспективи та виклики європейського співробітництва

У грудні 2018 р. голова Кафедри Жана Моне професор Ніна Діденко провела навчальні заняття з магістрами публічного управління та адміністрування з питань європейської інтеграції.

Новий етап співробітництва між Україною та ЄС пов’язаний з виконанням Угоди про асоціацію, отриманням безвізового режиму, програмою гуманітарної, політичної, дипломатичної підтримки України в умовах воєнної агресії та окупації частини території України.

У грудні 2016 р. між Урядом України та Європейською Комісією було підписано фінансову угоду, що передбачає підтримку України в реалізації Стратегії реформування державного управління на 2016–2020 роки в межах програми ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні». З метою підтримки впровадження в Україні реформи державного управління ЄС схвалив спеціальну програму допомоги у розмірі 104 мільйони євро, яка передбачає 90 мільйонів євро на бюджетну підтримку та 14 мільйонів євро на технічну допомогу, яка використовується для надання консультативних послуг державним органам, залученим до впровадження реформи.

За результатами аналізу Звіту про здійснення Україною реформи державного управління в 2017 р. ЄС вирішив надати ще 15,5 мільйонів євро бюджетної підтримки. Ця допомога обумовлена результатами, досягнутими Україною за низкою показників ефективності впровадження, зокрема, стосовно координації реформи державного управління,  запровадження фахівців з питань реформ,  удосконалення управління персоналом та реорганізації системи центральних органів виконавчої влади.

В рамках підписаного у липні 2018 р. меморандуму між Україною та ЄС нашій країні надано також макрофінансову допомогу у розмірі 1 млрд. євро.

Під час липневого (2018) саміту Україна – ЄС у спільній заяві лідери Європейського Союзу та України підтвердити відданість ідеї зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом на основі Угоди про асоціацію та спільних цінностей – демократії, верховенства права і прав людини. У заяві зазначено, що ЄС підтверджує непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, визнає суттєвий прогрес, досягнутий Україною у процесі реформ, який є вкрай важливим як для задоволення потреб громадян України, так і для зміцнення здатності України протистояти зовнішнім викликам, з якими вона стикається.

Попередні Підсумковий день Тижня права в ДонДУУ 2018
Наступні Благодійна акція ДонДУУ на День Святого Миколая