Старшокласники Маріуполя долучились до арт-фесту «Мозаїка злагоди» в ДонДУУ

В рамках арт-фестивалю «Мозаїка злагоди» студенти і викладачі спеціальності «Соціальна робота» ознайомили старшокласників ЗОШ № 52, №7 та № 64 з роллю арт-терапії в професійній діяльності соціальних працівників та соціальних педагогів.

Спектр проблем, при вирішенні яких можуть бути використані прийоми та техніки арт-терапії, сьогодні є достатньо широким: внутрішньо- і міжособистісні конфлікти, різноманітні кризові стани, в тому числі вікові кризи, психологічні травми, невротичні та психосоматичні розлади, напруженість у сімейних та дитячо-батьківських відносинах, низька самооцінка, труднощі комунікації та соціалізації.  Учні дізналися, що арт-терапія є м’яким, «екологічним» і водночас дуже результативним методом самодопомоги, для якого не існує вікових чи гендерних бар’єрів.

Долучившись до різноманітних арт-практик (вільне малювання, комунікативне малювання, спільне малювання, аплікація, колаж, орігамі, виготовлення паперових квітів та фігурок з солоного тіста тощо), школярі переконалися, що заняття спонтанною творчістю дозволяють зняти психоемоційне напруження, допомагають долати апатію, соціальну ізоляцію, формувати активну життєву позицію та позитивне світосприйняття, мобілізують творчий потенціал особистості, сприяють підвищенню самооцінки, груповій інтеграції.

Старшокласникиохоче знайомились з Університетом і студентами, спілкувались, пройшли соціологічне опитування за методикою проективного малюнку «Як я уявляю свою майбутню професію». З особливим ентузіазмом всі учасники працювали над завершенням, в техніці колективного малювання та конструювання, шестиметрового панно – як символу соціального єднання й злагоди.

Попередні Єднання мистецтвом і творчістю в ДонДУУ
Наступні Дні відкритих дверей кафедри комп’ютерних наук та вищої математики