ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВАНЕ НАВЧАННЯ В ДОНДУУ

Застосування практико-орієнтованого підходу до навчання, на основі налагодження сталої комунікації зі стейкхолдерами, є однією з важливих умов забезпечення якості вищої освіти в підготовці фахівців з соціальної роботи. Цей підхід дозволяє студентам з перших курсів поєднувати теоретичне навчання в  закладі вищої освіти з  практичною діяльністю в реальних умовах, розвивати відповідні професійні та соціальні навички, необхідні для успішної роботи в майбутньому.

Студенти 2-4-го курсів спеціальності «Соціальна робота» ДонДУУ, під керівництвом к.пед.н., доцента Валентини Николаєвої, за підтримки директора Центрального районного центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю Оксани Курбатової, провели  заняття з дисципліни «Технології соціальної роботи» на базі Центру, опрацьовуючи методи арт-терапії в роботі з особливими дітьми.

Студенти на власному досвіді переконалися, як арт-терапія допомагає дітям відновити емоційну рівновагу,  дозволяє у разі мовних порушень, через  невербальну, образотворчу експресію, висловити свої проблеми і переживання. Вони вчилися створювати на занятті відповідну атмосферу для гри та творчості, проявляти увагу й емпатію по відношенню до маленьких клієнтів та їхніх батьків.

Найближчим часом, за домовленістю кафедри соціології управління ДонДУУ з директором Центру дитячої реабілітації  «Республіка Пілігрим» Тетяною  Карпухіною та засновником «Республіки Пілігрим»  Генадієм Мохненко,  майбутні соціальні працівники проведуть практичні заняття для вихованців цього Центру й глибше ознайомляться з особливостями соціально-реабілітаційної роботи з підлітками.

Попередні Міжнародна науково-практична конференція «Публічне управління для сталого розвитку: виклики та перспективи на національному та місцевому рівнях» 7-8 травня 2019 року
Наступні «Програма малих грантів сприяння розвитку туризму, молодіжної політики, культури та спорту»