Підсумки круглого столу «українське суспільство в умовах війни: виклики сьогодення та перспективи миротворення»

14 червня 2019 року в Донецькому державному університеті управління, з ініціативи кафедри соціології управління, відбувся круглий стіл «Українське суспільство в умовах війни: виклики сьогодення та перспективи миротворення», в якому взяли участь науковці, представники силових та спеціальних структур, зокрема: Державної служби України з надзвичайних ситуацій,  загону морської охорони Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, а також представники Благодійної організації «Парафіяльний Благодійний Фонд «Карітас Маріуполь», Маріупольської міської організації Товариства Червоного Хреста України  та інших громадських організацій.

Відкрила круглий стіл проректор ДонДУУ з наукової роботи, д.е.н., професор Ольга Балуєва. З вітальними словами до учасників звернулися декан факультету права і соціального управління, к.держ.упр., доцент Денис Тарасенко та доктор, монітор-спостерігач ОБСЄ (Mariupol Patrol Hub – Human Dimension Team, OSCE) Румен Стефанов.

Під час круглого столу, за модерацією завідувачки кафедри соціології управління, к.і.н, доцента Наталі Никифоренко, було організовано обговорення актуальних питань за трьома тематичними напрямками. У рамках першого напрямку «Гібридна війна як соціальний феномен. Український соціум та соціальні інститути крізь призму війни» з доповідями виступили:

Микола Чаплик  – к.і.н., доцент кафедри соціології управління, завідувач соціологічної науково-дослідної лабораторії кафедри соціології управління ДонДУУ – «Суспільство та війна: соціологічний вимір»;

Валерій Ландишевський – майор об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва ОТУ «Схід» – «Цивільно-військове співробітництво та його особливості в умовах проведення ООС на території Донецької області»;

Олександр Носенко – капітан поліції, начальник сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Центрального відділу поліції ГУНП в Донецькій області – «Особливості діяльності дільничних офіцерів поліції м. Маріуполя в умовах ООС».

У межах другого напрямку «Наслідки війни. Допомога постраждалим та соціальна робота в умовах війни» зробили доповіді:

Аліна Стайловська – спеціаліст по залученню ресурсів БО «ПБФ «Карітас Маріуполь» – «Напрямки допомоги Благодійного фонду «Карітас Маріуполь» постраждалим від військового конфлікту»;

Владислав Онанко – майор служби цивільного захисту, інспектор відділу техногенної безпеки, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Донецькій області – «Діяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Донецькій області з надання допомоги населенню постраждалому внаслідок бойових дій»;

Ірина Лаврова  – к.і.н., доцент, член ГО «Новий Схід» (м. Бориспіль Київської області) – «Досвід інтеграції переселенців зі Сходу України та Криму до громади міста Бориспіль».

У рамках третього напрямку «Миротворча діяльність. Перспективи реінтеграції та деокупації тимчасово окупованих територій та особливості допомоги «сірій зоні» було заслухано доповіді:

Олени Суздалєвої – к.держ.упр., в.о декана факультету менеджменту ДонДУУ – «Стратегії реінтеграції постраждалих від конфлікту територій України»;

Євгенії Драгомірової – к.е.н., доцента, доцента кафедри туризму та логістики ДонДУУ – «Перспективи розвитку туризму в Донецькому регіоні: військовий туризм».

Наприкінці заходу відбулася презентація нової магістерської програми з соціології «Врегулювання конфліктів і медіація».

Пропозиції учасників, висловлені під час круглого столу, знайшли своє відображення у резолюції.

За результатами роботи круглого столу, на основі стенограми доповідей та їх обговорення учасниками, готується до друку збірник.

Після круглого столу для співробітників ДонДУУ та представників громадських організацій м. Маріуполя було проведено тренінг «Психосоціальна неспеціалізована підтримка осіб, що постраждали від воєнного конфлікту» (тренер – Валентина Николаєва – к.пед.н. доцент, доцентом кафедри соціології управління ДонДУУ, учасниця  проекту «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», який реалізується Міжнародною організацією з міграції). Студентам було запропоновано тренінг «Управління конфліктами через консультативно-переговорні практики» (тренер – Андрій Никифоренко – ст. викл. кафедри гуманітарних дисциплін ДонДУУ, випускник програми «Школа соціальних посередників» Української Миротворчої Школи).

Попередні На шляху до нової концепції забезпечення якості освіти
Наступні Запрошуємо до участі у конкурсу «Розумним Бути Модно»