Підсумки ознайомчої практики майбутніх соціологів та соціальних працівників

В перший тиждень вересня в ДонДУУ традиційно відбулась ознайомча практика студентів 1-го курсу спеціальностей «Соціологія» та «Соціальна робота».  Метою практики цього року було – не лише окреслити першокурсникам напрямки майбутньої професійної діяльності, перспективи працевлаштування, але й вмотивувати їх до особистісного розвитку,  шляхом поєднання можливостей академічної та неформальної освіти,  до громадського активізму.

Студенти пройшли тренінг «Протидія торгівлі людьми» від представниці ГО «Рада жінок Донеччини»  – випускниці спеціальності «Соціальна робота» ДонДУУ – Вероніки Бородуліної,  під час якого дізнались багато корисної інформації про діяльність НУО, зокрема про «Раду жінок Донеччини», замислились над проблемою торгівлі людьми й «приміряли» її на себе, перевірили свою схильність до ризикованої поведінки й навчилися боротися зі стереотипами у сприйнятті оточуючих.

Першокурсники відвідали  офіс БФ «Право на захист» у місті Маріуполь, де тім-лідер Сніжана Лукашова та юристи організації ознайомили їх зі своєю діяльністю, спрямованою на захист та дотримання прав біженців, внутрішньо переміщених осіб, осіб без громадянства, осіб, що постраждали від військового конфлікту. Особлива увага під час зустрічі була приділена моніторингам перетину лінії зіткнення через КПВВ, які здійснюють представники БФ «Право на захист», у тому числі за допомогою соціологічних інструментів.

Під час екскурсії до БФ «Карітас Маріуполь» майбутні соціологи та соціальні працівники ознайомилися з основними напрямками роботи «Карітас Маріуполь», з соціальними сервісами, які надаються цією організацією жителям Маріуполя та «сірої зони», отримали змогу оглянути «Простір підтримки», що з’явився в Маріуполі завдяки проєкту «Створення багатофункціональних соціальних центрів з питань подолання кризи та самодопомоги для осіб та громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні». Студенти отримали пропозиції стати волонтерами «Карітас Маріуполь» й вже зараз долучитися до соціальної роботи в громаді.

Перспективи участі у міжнародних проектах ДонДУУ, зокрема в програмах академічної мобільності студентів Erasmus+, практикантам розкрила провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Євгенія Драгомірова. Аспірантка та викладачка кафедри соціології управління Ольга Ребро та студент 4-го курсу спеціальності «Муніципальний менеджмент» Микита Філіпкін поділилися досвідом навчання в Університеті Салерно (Італія) й закликали першокурсників не зволікати з  вдосконаленням знань іноземних мов.

Студенти 2-4-го курсів спеціальності «Соціальна робота» радо презентували свій досвід участі в програмах національних молодіжних обмінів, форумах, воркшопах, соціальних проєктах, волонтерських акціях, власним прикладом заохочуючи нових колег до практико-орієнтовного навчання й соціально відповідальної поведінки.

Не оминули увагою першокурсники й діяльність соціологічної науково-дослідної лабораторії кафедри соціології управління ДонДУУ. Після інструктажу від завідувача лабораторії Миколи Чаплика, всі охочі змогли долучитися до чергової хвилі профорієнтаційного опитування й провести кілька телефонних інтервю.

Завершилась ознайомча практика дослідженням публічних просторів  Маріуполя, в яких акумулюється соціальна активність. Разом  з викладачем кафедри гуманітарних дисциплін Андрієм Никифоренко, першокурсники відвідали Vezha Creative Space.

Програма практики видалась дуже насиченою й цікавою. Студенти збагатилися новими знаннями й досвідом, зав‘язали  корисні знайомства, отримали потужні стимули до результативного навчання й освоєння обраного фаху.

Попередні Very Verified: курс з медіаграмотності у ДонДУУ
Наступні Збори студентської ради Донецького державного університету управління