Співпраця з зовнішніми стейкхолдерами в налагодженні підготовки медіаторів в ДонДУУ

У листопаді 2019 року в ДонДУУ приступить до навчання за освітньою програмою «Врегулювання конфліктів і медіація» перша група студентів- магістрів.

Дана програма була ініційована у 2017 році Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, з метою підготовки в українських вишах фахівців, які б могли формувати комплексні стратегії й тактики врегулювання конфліктів. Пілот програми реалізовано у 2017-2019 рр. у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут»імені Ігоря Сікорського на базі магістратури з соціології, за підтримки Британської Ради в Україні та Посольства Швейцарії. За результатами пілоту, у 2018 році внесено нову професію до Класифікатора професій України – 2442.2 «Фахівець з урегулювання конфліктів та медіації у соціально-політичній сфері».

У 2019 році, за підтримки  Британської Ради в Україні,  розпочато масштабування проекту з підготовки конфліктологів в чотирьох переміщених університетах, зокрема у Донецькому державному університеті управління, який єдиний в Маріуполі готує магістрів-соціологів.

14-15 серпня 2019 року п’ять викладачів ДонДУУ відвідали семінар з впровадження навчальних програм у сфері вирішення конфліктів та медіації від Британської Ради в Україні в м. Київ, під час якого відбувся обмін напрацьованим досвідом з відкриття програм в сфері конфліктології та медіації між переміщеними ЗВО, викладачами КПІ імені Ігоря Сікорського, знайомство з представниками Національної асоціації медіаторів України (Тетяна Кисельова, Інна Терещенко), консультації з зарубіжними експертами (Варвара Пархоменко, Шон Лохна) щодо змістовного наповнення навчальних курсів.

На запрошення Національної асоціація медіаторів України, ДонДУУ долучився до обговорення й прийняття «Основних засад навчання базовим навичкам медіатора». 28 серпня 2019 року, на базі Київського національного торговельно-економічного університету, відбулась робоча зустріч з обговорення стандартів підготовки медіаторів в Україні, на якій ДонДУУ представляланачальник відділу міжнародних зв’язків, доцент кафедри соціології управління Ірина Сікорська.

6 вересня 2019 року в м. Київ, на круглому столі, в рамках проекту «Забезпечення якості послуг медіації шляхом стандартизації вимог до базового навчання медіаторів», що реалізується ГО «Національна асоціація медіаторів України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Нове правосуддя», «Основні засади навчання базовим навичкам медіатора» були презентовані широкій громадськості. Під час заходу відбулося урочисте підписання Декларації про визнання та приєднання до Засад, яке означає, що підписант отримує право використовувати Засади в організації чи здійсненні навчання базовим навичкам медіатора, для розробки інших стандартів навчання у сфері медіації, та приймає зобов’язання дотримуватися рекомендацій, наведених у Засадах, під час розробки програм з навчання у сфері медіації.  Отже, з опертям на дані Засади будуть вноситись уточнення до переліку загальних та фахових компетенцій в освітніх програмах з підготовки медіаторів у ЗВО, коригуватися опис результатів навчання.

Діяльність в рамках підписаних меморандумів про співпрацю між ДонДУУ та громадськими організаціями Маріуполя –  «Фонд розвитку Маріуполя»,  «Маріупольська спілка молоді», «Public-political HUB of Mariupol region» щодо вдосконалення системи забезпечення якості освіти та професійної підготовки магістрів-соціологів, у тому числі за спеціалізацією «Врегулювання конфліктів і медіація», дозволить врахувати в програмі місцеві потреби у фахівцях з вирішення конфліктів, апробувати нові технології навчання, долучити до навчального процесу місцевих експертів та практиків, здійснювати оперативний моніторинг якості програми.

Наразі приймальна комісія ДонДУУ продовжує свою роботу й до листопада 2019 року триває прийом документів на магістерську освітню програму «Врегулювання конфліктів і медіація» (друга вища освіта, заочна форма навчання, контракт). Кафедра соціології управління ДонДУУ запрошує абітурієнтів здобути нову й перспективну на ринку праці України й Маріуполя професію фахівця з урегулювання конфліктів та медіації у соціально-політичній сфері!

Попередні Cтартувала експериментальна програма з навчання новаторів міського управління
Наступні World Cleanup Day 2019!