Підсумки Тижня Права в ДонДУУ 2019

Починаючи з 2008 року в Україні щороку у грудні проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди прийняття Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини. Це документ універсального характеру у сфері захисту прав і свобод людини. Саме в цей день щорічно відзначають у всьому світі як День прав людини. Тому, відповідно до Указу Президента України від 08.12.2008 року № 1149 «Про всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 року № 568-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права», з 09 по 13 грудня 2019 року в Донецькому державному університеті управління за ініціативи кафедри спеціально-правових дисциплін та Юридичної клініки «Феміда» відбулися правопросвітні заходи.

Традиційно Тиждень права в ДонДУУ відкрили показами фільмів «МАНДРІВНОГО DOCUDAYS UA». Цього року для перегляду були обрані фільми  «Мій друг Дон Кіхот / My Friend Don Quixote/» режисера Станіслава Доронченка та «Ти, б.., рота закрий! / Shut the Fuck Up!/» режисера Таїсії Кутузової. Офіційні партнери фестивалю – керівник громадської організації ГО «Приазовська правозахисна група» Григорій Курачицький та регіональна координаторка Світлана Селіверстова розповіли про мету фестивалю та підтримали жваву дискусію після перегляду фільмів.

На другий день тижня права – 10 грудня – до ДонДУУ завітали представники прокуратури Донецької області: прокурор відділу роботи з кадрами – Олег Володимирович Мамука, прокурор відділу процесуального керівництва – Леонід Ігорович Федоровський, прокурор відділу ювенальної юстиції – Альона Анатоліївна Чуб, які у формі дискусії зі студентами другого та третього курсів спеціальності «Право» обговорили проблемні питання законодавства. Так, жваву дискусію викликали питання роботи прокурора у галузі міжнародного співробітництва, зміни до Закону України «Про прокуратуру» та деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури, питання щодо підтримання обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини проти життя та здоров’я особи.11 грудня, на третій день тижня права, вперше відбувся захід, присвячений об’єднанню зусиль студентів спеціальностей «Право» та «Комп’ютерні науки», – Хакатон «Діджиталізація юридичної клініки «Феміда». В першу чергу були реалізовані завдання, такі як: надання учасникам досвіду і інструментів вирішення командних завдань; ініціювання створення команд, які потім представлять свої проекти; розробка первинних варіантів проектів, які будуть представлені. Проект Хакатон «Діджиталізація юридичної клініки «Феміда» є тривалим у часі, тому будемо чекати спільних проектів.

Цього ж дня у стінах ДонДУУ було проведено правовий брейн-ринг. Основною метою заходу було привернення уваги молоді до важливості чіткого усвідомлення своїх прав та обов’язків та необхідності їх дотримання. У якості додаткової мети виступала профорієнтаційна складова. Протягом години дві команди школярів старших класів «Ліга справедливості» з ЗОШ № 26, та «Супергерої» з НВК «Ліцей-школа №14» змагалися у знанні прав людини та громадянина. Команда-переможець, а також найактивніший вболівальник з числа глядачів були заохочені грамотами та солодкими подарунками.

Координатор Маріупольської спілки молоді Олексій Копатько 12 грудня презентував у ДонДУУ проект «Тренди майбутнього». У ході воркшопу студенти-правники прогнозували розвиток прав людини, про найбільші загрози для прав людини і засадничих свобод, а також шляхи боротьби за їхнє забезпечення, зокрема за допомогою інститутів громадянського суспільства.

П’ятий підсумковий день Тижня права в ДонДУУ 2019 був присвячений висвітленню діяльності Юридичної клініки «Феміда». Так, 13 грудня відбувся «День відкритих дверей ЮК «Феміда», де студенти 1 курсу спеціальності «Право» змогли ознайомитися з особливостями діяльності юридичної клініки в ДонДУУ та умовами вступу до неї. Консультування громадян цього дня відбувалося студентами-клініцистами спільно із запрошеними представниками державних установ – партнерів клініки (ДСЗН, ПФУ, ДВС, Маріупольської міської ради).

Попередні Юридична клініка «Феміда» ДонДУУ на правозахисних дебатах
Наступні Круглий стіл «Захист прав людини в умовах європейської та євроатлантичної інтеграції: проблеми, здобутки, перспективи»