Кафедра Жана Моне


Кафедра Жана Моне «Аналіз та застосування європейського досвіду демократії та належного врядування в Україні” в Донецькому державному університеті управління (м.Маріуполь)

У 2014−2015 навчальному році під керівництвом доктора наук з державного управління, професора Н.Г.Діденко почала роботу Кафедра Жана Моне «Аналіз та застосування європейського досвіду демократії та належного врядування в Україні» (Jean Monnet Chairs «Analysis and implementation of European experience in the area of democracy and governance in Ukraine») в рамках проекту Європейської комісії № 553 417-EPP-2014−1-UA-EJMO-CHAIR між Донецьким державним університетом управління та Освітньою, Аудіовізуальною і Культурною Виконавчою Агенцією.
Метою проекту є розповсюдження знань та інформації про Європейський Союз, систему державного управління та демократії, захист прав громадян, соціальну та гуманітарну політику європейських держав.
Використання позитивного європейського досвіду є важливою складовою проведення реформ в Україні та реалізації євроінтеграційних перспектив України.
В рамках проекту заплановано викладання спецкурсів «Демократія і управління в ЄС», «Європейська соціальна і гуманітарна політика», «Інститути громадянського суспільства та захист прав іноземних громадян в ЄС» для студентів, аспірантів, державних службовців.
Серед комунікативних заходів передбачено проведення семінарів, публічних лекцій, конференції, публікація довідкових та навчальних посібників.