Студентське самоврядування


За час своєї діяльності студентська рада університету була представлена в наступних форумах:

— у місті Києві на Всеукраїнському студентському форумі «Нові законопроектні ініціативи та Болонський процес в українському освітньому просторі».
— у Всеукраїнському студентському форумі з нагоди річниці підписання меморандуму про організацію студентської ради в Національному університеті «Острозька академія» у місті Острог.

— в Українському державному університеті при Міністерстві фінансів у місті Києві, де відбувся Всеукраїнський студентський форум освітніх можливостей «S4E» (Step for Education — крок для освіти).
— студентська рада спільно з профком студентів щорічно організовує традиційний Міжвузівський форум лідерів студентських профспілкових організацій та органів студентського самоврядування Донецької області, який щорічно відбувається на березі моря.

03-1

Протягом двох років студентською радою спільно з керівництвом Будьонівського району та за підтримкою німецьких підприємців проводиться круглий стіл, метою якого є обговорення творчих ідей формування позитивного іміджу Донецької області і здійснення конкурсу бізнес-проектів «Донбас відкриває двері в майбутнє». В результаті студенти ДонДУУ займають призові місця і отримують грошові премії.

Студентською радою та оргкомітетом всеукраїнського бізнес проекту проводиться презентація студентського чемпіонату зі стратегічного менеджменту «Global Management Challenge Junior», який відбувається вже втретє в Україні між за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Одним з постійних і перспективних напрямків діяльності громадської організації студентів ДонДУУ є випуск власного друкованого видання – газети «Студентський форум», що видається з листопада 2004 р. Газета «Студентський форум» є постійним учасником різноманітних конкурсів та фестивалів ЗМІ: з 2004 до 2013 р. – призер і переможець у різних номінаціях регіонального Відкритого фестивалю студентських та молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECорд!», володар Диплому «За кращу якість видання». Студентська рада ДонДУУ представляла свою газету «Студентський форум» в 2012 році на I обласному фестивалі студентської преси «Студентська Донеччина», де вона стала переможцем у номінації «Краще студентське видання».

Студентська рада проводе благодійні поїздки в дитячі будинки:
— Дитячий будинок «Доброго Пастиря» м. Макіївка. Відбувається благодійна акція «Добро в наших серцях», в рамках якої збираються кошти на подарунки дітям та проводиться новорічне свято.
— Спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат № 4 міста Донецька. До дітей, позбавлених батьківської опіки і хворим на дитячий церебральний параліч здійснюються традиційні поїздки на День Святого Миколи та День Захисту дітей.

Під час вступного періоду абітурієнтів до університету студентська рада надає максимально-можливу підтримку приймальної комісії в чергуванні і консультації абітурієнтів.
Спільно з профкомом студентів в нічних клубах проводиться традиційний студентський захід «Вечір знайомства першокурсників». Також студрада бере активну участь у підготовці щорічного заходу «Дебют першокурсника».

02-1

Студентською радою спільно з профкомом студентів організовуються заходи на честь Дня студентів, і в рамках святкування проводиться тиждень студентського самоврядування. Протягом нього студенти мають зустріч з роботодавцями на тему працевлаштування зі студентами 4-5 курсів ДонДУУ; міжфакультетський пішохідний
інтелектуальний КВЕСТ; фінал інтелектуальної гри Що? Де? Коли?; Зустріч з ректором університету Олександром Станіславовичем Поважний, депутатом обласної ради, Генеральним консулом Чеської Республіки у Донецьку. Під час зустрічі нагороджуються гідні і активні студенти університету;
Тиждень студентського самоврядування щорічно святкується на всіх факультетах ДонДУУ. Під час тижня на факультеті менеджменту проводяться такі заходи: тренінг «Як стати успішним», бізнес гра «Біля озера в умовах кризи», змагання Кібер-спорт, покер-стріт, студентська кухня між гуртожитками № 3 та № 6 і урочисте нагородження активістів факультетів та переможців змагань.

В рамках святкування 7-річчя Дня факультету економіки студентська рада запровадила щорічний концерт в холі першого конкурсу, опитування серед студентів «Кращий викладач кафедри», переможці нагороджуються грамотами.

Студентська рада обліково-фінансового факультету допомагала в організації святкування десятиліття кафедри фінансів і проводила фінансовий КВЕСТ серед студентів факультету.

05-1

Навесні 2010 року, за ініціативою студентської ради університету, був проведений II чемпіонат зі страйкболу серед студентів. В читальному залі бібліотеки гуртожитку № 3 за участю студентської ради гуртожитку проводиться вечір, присвячений 197-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

Профком студентів та студентська рада ДонДУУ проводять «Чемпіонат з боулінгу ДонДУУ», команди переможці нагороджуються грамотами та сертифікатами безкоштовного відвідування боулінг клубу.
Протягом навчального року спільно з представниками деканатів факультетів проводяться роз’яснювальні роботи зі студентами, які мають академічні заборгованості і пропуски занять.
Студентська рада бере участь у профорієнтаційній роботі, яка включає у собі відвідування шкіл та надання інформації про університет, включаючи презентацію про студентське самоврядування. У більшості шкіл представляється ​​інформація про факультети університету включаючи правила вступу до ВНЗ на вступний рік та про діяльність студентської ради. Таким чином, студентською радою відвідуються школи, ліцеї та гімназії міста Донецька, Макіївки, Красного Лиману, Костянтинівки, Красного лучу, Авдіївки, Ясинуватої. Надалі студентська рада буде розширювати кількість міст та районів у своїй профорієнтаційній роботі.

Студентською радою спільно з деканатами університету протягом навчального періоду здійснюються вечірні перевірки гуртожитків ДонДУУ з метою підтримання дисципліни мешканців гуртожитку. В результаті студенти, які порушують дисципліну, постають перед винесенням догани та усного попередження.

04-1

В студентських гуртожитках ДонДУУ студентською радою спільно з деканатом факультету проводиться конкурс «Краща студентська кімната». За результатами конкурсу, учасники які займають I-III місця отримують солодкі призи, а кімната яка посідає 1 місце додатково нагороджується путівкою до Криму під час літнього оздоровлення.

Студентською радою розроблений і створений студентський волонтерський штаб ДонДУУ, який спрямований на підготовку студентів волонтерів для участі в Евро-2012. У рамках роботи штабу буде працювати «speaking-club», який являє собою заняття для студентів з удосконалення англійської мови для участі волонтерами в «ЕВРО-2012». Також будуть проводитися психологічні тренінги.

В Управлінні освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації на регіональному зборах Донецької обласної ради та Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки студентська рада ДонДУУ вносила пропозиції щодо вдосконалення всеукраїнського студентського опитувальника щодо стипендіального забезпечення. Були внесені рекомендації до проекту ЗУ «Про вищу освіту», яке розглядалося 26 березня 2011 року Всеукраїнською студентською радою при Міністерстві у місті Миколаєві і деякі з них були прийняті.

Навесні 2011 року студентське самоврядування ДонДУУ взяло активну участь у круглому столі в Управлінні у справах сім’ї, молоді та міжнародних зв’язків Донецької міської ради на тему: «Молодь за духовність». У рамках розвитку обговорення теми, наступного дня відбулася поїздка органів студентського самоврядування вузів м. Донецька в будинок-музей композитора С.С. Прокоф’єва (село Червоне, Донецька область). У поїздці брали участь активні студенти ДонДУУ.