Максим Горобій та Давид Гуржи – студенти 2 курсу Донецького державного університету управління. Хлопці є внутрішньо переміщеними особами та наразі живуть і навчаються в Маріуполі. В індустріальному місті вони фактично з перших днів помітили проблеми з екологією і чим довше вони тут живуть, тим більше цікавляться цією темою.

Екологія це не тільки про викиди заводів, рівень СО2 в атмосфері та знищення екосистем. Екологія це в тому числі й про побутові звички та екологічну свідомість і культуру людей. І однією з проблем міста є й відсутність у людей культури сортування побутових відходів. Студенти розуміли, що якщо вони зараз не можуть щось зробити в глобальному сенсі, то потрібно діяти локально і робити все можливе, що від них залежить.

Так і народився проєкт «ТутВартоСортувати». Цю назву хлопці вибрали не випадково, адже саме під гаслом «ТутВарто» сформувався бренд Маріуполя. Таким чином хлопці хочуть підкреслити, що в місті Марії варто не лише жити, працювати та розвиватися, але й варто сортувати сміття та бути екологічно свідомим мешканцем міста.

Сама ідея проєкту полягає в тому, щоб забезпечити університети та інші заклади освіти міста контейнерами для збору вторинної сировини: скла, пластику та паперу. Акцент на навчальних закладах зроблений тому, що саме в них перебуває найбільша кількість молоді, яку можна і потрібно виховати екологічно свідомим поколінням.

Проте ж окрім самих контейнерів потрібно дати й інформацію, як правильно сортувати відходи, тому студенти вирішили застосувати засоби онлайн комунікації та запустили Telegram-канал, де надали всю потрібну інформацію. Окрім того, вони заручилися підтримкою Зеленої Ради Маріуполя, голова якої люб’язно погодилася допомогти з інформуванням молоді стосовно теми сортування відходів. Хлопці вже встигли провести в рідному університеті презентацію проєкту та запросити спікера для проведення екологічного воркшопу.

Нажаль, цей проєкт не може охопити абсолютно всі навчальні заклади Маріуполя, але навіть з тими можливостями, які мають Максим і Давид, вони намагаються залучити до формування екологічної культури в місті максимальну кількість молоді, серед яких є школярі різного віку, студенти університетів та вихованці центрів дитячо-юнацької творчості.

Цей проєкт на думку хлопців має стати своєрідним стартом для поширення культури сортування відходів не лише в навчальних закладах, але й в адміністративних будівлях, торгівельних центрах, парках та скверах і, врешті решт, в оселях мешканців, яким не байдуже, де вони живуть, чим дихають та якими вулицями ходять.

Проєкт реалізовано за підтримки програми UPSHIFT Unicef

Маєте питання щодо проєкту, або пропозиції співробітництва?
Максим Горобій  mgorobiy@gmail.com