Свою історію кафедра починає з 1992 року, коли в Донецькій державній академії управління (з 2004 року – Донецький державний університет управління) була створена кафедра математики, інформатики та обчислювальної техніки.
У зв’язку з російською військовою агресією в 2014 році Донецький державний університет управління зі своїм професорсько-викладацьким складом та студентами переміщується з міста Донецька та відкриває двері на базі своєї філії у місті Маріуполь.
Кафедру очолює Сирмаміїх Ірина Вікторівна – кандидат економічних наук, доцент
Зараз кафедра комп’ютерних наук здійснює підготовку бакалаврів у галузі інформаційних технологій із спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» (Computer Science, CS). Гарант програми – професор Євген Чичкарьов - практикуючий фахівець в сфері інформаційних технологій, активний виконавець міжнародних проектів та науково-дослідних робіт за кошти державного бюджету (держбюджетних тем) і на договірній основі з організаціями, підприємствами.
Викладачі кафедри постійно підвищують педагогічну майстерність та кваліфікацію, впроваджують сучасну європейську систему викладання. Провідні викладачі кафедри мають сертифікати з таких програм, як: Google Adwords (Google), Thomas PPA trainer (Thomas International Ltd), Web Design: Wireframes to Prototypes (California Institute of the Arts), Python (Prometheus). Набутий потенціал науково-педагогічні працівники кафедри вміло трансформують у компетентності студентів під час проведення аудиторних занять, консультацій з професійних дисциплін і наукових досліджень, що створює передумови для підготовки IT-кадрів нового покоління, здатних працювати в умовах сучасного інформаційного суспільства, швидко адаптуватися до ситуації в галузі інформаційних технологій.
«Професіонали не шкодують часу на вдосконалення у своїй професії» - Роберт Мартін («Дядечко Боб» - програміст, засновник компаній «Uncle Bob Consulting» та «The Clean Coders»)
навчання та викладання
Важливим аспектом роботи викладачів кафедри є забезпечення навчального процесу. Члени кафедри постійно і систематично працюють над розробкою та удосконаленням навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін і робочих програм. Вони є авторами і співавторами понад 20 навчально-методичних посібників (курсів лекцій, методичних рекомендацій до проведення лабораторних занять і самостійної роботи, практикумів тощо), а також 3 підручників.
Викладачі кафедри комп’ютерних наук ведуть заняття для ЗВО всіх факультетів і спеціальностей нашого університету. Але, звичайно ж, найбільш широко дисципліни кафедри представлені в навчальних програмах майбутніх бакалаврів з комп’ютерних наук.
Навчальний процес на кафедрі проводиться з використанням сучасної мультимедійної та комп’ютерної техніки, з достатньої кількості наочних матеріалів, з активним заохоченням студентів до роботи кафедри. Є можливість використовувати інноваційний підхід до освітнього процесу - так зване змішане навчання, основна ідея полягає в інтеграціі онлайн – курсів, розміщених на українських і зарубіжних навчальних платформах, у традиційний навчальний процес; онлайн-консультації для студентів; обговорення спільно зі студентами різноманітних питань у голосовому та тестовому чатах, дистанційний контроль рівня підготовки студентів за допомогою платформи moodle тощо. Сполучення нових освітніх технологій при аудиторних формах навчання й різних форм самостійної роботи студентів сприяє вдосконалюванню організації навчального процесу й підвищенню якості освіти.
Використовується студентоцентроване та проблемно-орієнтоване навчання, навчання через навчально-технологічну, виробничу практику та самонавчання. При добросовісному навчанні наш студент стовідсотково отримає ґрунтовні знання й практичні навички з сучасних інформаційних технологій та програмуванню!
наукова діяльність
Наукова діяльність кафедри комп’ютерних наук здійснюється в межах виконання комплексної теми «Технології обробки даних і машинного навчання в технічних та економічних задачах» (номер державної реєстрації в УкрІНТЕІ 0120U100414). Керівник наукової теми – кандидат економічних наук, доцент Сирмаміїх Ірина Вікторівна.
Наукові розробки кафедри використовуються для підготовки навчально-методичної літератури за фахом, методичних рекомендацій для проведення практичних і лабораторних робіт, організації і проведення тестового контролю, під час виконання студентами індивідуальних завдань та наукових студентських досліджень.
Науковці кафедри працюють за напрямками:
Інформаційні технології у фундаментальних та прикладних дослідженнях сучасної науки.
Машинне навчання, розпізнавання і обробка зображень.
Використання штучного інтелекту, нейронних мереж глибокого навчання для вирішення практичних задач.
Математичне моделювання у науково-технічних і соціально-економічних задачах.
Обчислювальні системи у вирішенні математичних і інженерних задач життєдіяльності суспільства.
Детерміновані та імовірнісні моделі процесів і об'єктів в науково-технічних, соціально-економічних і гуманітарних системах.
Інформаційні технології у вирішенні природничо-наукових, технологічних, економічних та гуманітарних проблем.
Отримані результати публікуються в авторитетних фахових виданнях і в журналах, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та/або Web of Science, презентуються на міжнародних і всеукраїнських конференціях.
Кафедра комп’ютерних наук проводить Всеукраїнську науково-практичну Інтернет-конференцію «Прикладна математика та комп’ютерні науки».
Кожен рік викладачі здійснюють активну роботу щодо залучення студентів до участі у наукових конкурсах та науково-практичних конференціях. Всі напрацювання студентів постійно заслуховуються на засіданнях кафедри.
перспективи розвитку кафедри
Основна увага в діяльності кафедри комп’ютерних наук приділяється якості навчання. Кафедра орієнтована на розробку сучасних навчальних курсів у поєднанні з наявною високою кваліфікацією викладачів кафедри.
Підготовка нових курсів буде поєднуватись з науковими дослідженнями викладачів кафедри в області проблем аналізу даних, обробки інформації, програмування, машинного навчання та інших важливих напрямів. Це дозволить випускникам кафедри отримати адекватне працевлаштування в IT-індустрії. Крім цього, кафедра продовжить роботу щодо збільшення обсягу публікацій у виданнях, що входять в міжнародні наукометричні бази Scopus та/або Web of Science