
Стати агентом змін в рідній громаді, впливати на події та ініціювати перетворення працюючи в муніципалітеті, бути обраним депутатом місцевої ради, очолити орган місцевого самоврядування (стати головою громади, мером міста), відкрити власний бізнес в своїй громаді або контролювати владу як громадський діяч допоможе навчання за освітньою програмою «Муніципальний менеджмент».
Становлення місцевого самоврядування почалось в період комунальних революції в Західній Європі XI-XIII сторічь.
Сьогодні «місцеве самоврядування» – це «право і спроможність органів місцевого самоврядування здійснювати регулювання і управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення». (Європейська хартія місцевого самоврядування,1985).
Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці – все це сфера муніципального управління.
Органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми є найближчою до людей владою, тому повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність.
Для цього у 2014-2021 роках в Україні відбувається децентралізація − передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей − органам місцевого самоврядування.
На січень 2020 року в Україні вже створено 1029 об’єднаних територіальних громад, що поєднують 11,7 млн. мешканців або 33,3% від загальної чисельності населення України (з них 8 громад - в Донецькій області), а 49 громад чекають на призначення перших виборів.
Сьогодні бути фахівцем у муніципалітеті – це реальна можливість бути справжнім господарем та керувати змінами, створювати добробут та брати відповідальність за майбутнє в рідному місті або селі.
Реалізація програми передбачає формування у здобувачів освіти компентностей, які будуть сприяти досягненню Цілей сталого розвитку в громадах, пріоритет надано таким ЦСР:
Ціль 4 Якісна освіта,
Ціль 8 Гідна праця та економічне зростання
Ціль 11 Сталий розвиток міст та спільнот
Навчання за програмою здійснюють професори та доценти, що постійно проводять фахові наукові дослідження в сфері розвитку місцевого самоврядування в Україні, вивчають успішні практики інших країн та мають багаторічний практичний довід діяльності в сфері муніципального управління
Муніципалітет вашої громади вже чекає наших випускників!
Кафедра має сталі відносини з органами влади та місцевого самоврядування, публічними інституціями, комерційними структурами та громадськими організаціями, де працюють наші випускники, студенти можуть пройти практику, викладачі проводять прикладні наукові дослідження та підвищують кваліфікацію.