Програма імені Фулбрайта, фінансується урядом США та адмініструється Інститутом Міжнародної Освіти (IIE) посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – більш аніж у 160 країнах світу. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; більше 700 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею.

У післявоєнні роки сенатор від штату Арканзас Джеймс Вільям Фулбрайт (J. William Fulbright) виступив з законодавчою ініціативою, спрямованою на створення програми міжнародних наукових обмінів, що нині носить його ім’я. Саме ідея міжнародної освіти, що уможливлювала не тільки подолання географічних кордонів для науковців та студентів, але й сприяла покращенню взаєморозуміння та налагодженню мережі особистісних та професійних контактів, стала вдячним ґрунтом для глибшого взаємопізнання людьми один одного.

З 1992 року Програма імені Фулбрайта відчутно увійшла до культурно-наукового простору України. Витворилася спільнота її випускників з добрими традиціями, глибоко укоріненими на засадничих цінностях людського існування, досвід кожного окремого представника якої – фулбрайтівця (так йменують себе випускники Програми) – є свого роду ферментом активізації інтелектуального життя в Україні.

 

Проєкти за програмою Fullbraight в яких бере участь ДонДУУ:

 

Зміцнення переміщених українських університетів задля сталого розвитку

Розробка університетами реалістичного бачення майбутнього своїх інституцій та їхньої ролі в нових громадах, створення стратегічних планів, розробка власного індивідуального бренду, взаємодія переміщених університетів
fulbright.org.ua

 

 

Для отримання більш детальної інформації щодо діючих проєктів та можливостей участі у майбутніх проєктах звертайтесь до фахівців відділу з міжнародних зв’язків ДонДУУ (intdep@dsum.edu.ua)