Життя,  на основі якого можна зняти голлівудську кінострічку! 

Це не банальна success story, це справжня надихаюча історія про важку працю та велику мрію, про шлях до мети та перешкоди, про успіх та визнання. 

Кажуть, що завжди є люди які не просто дивляться вперед, а випереджають свій час. Саме такою людиною був Станіслав Поважний. 

Народився 21 січня 1938 року в місті Ворошиловграді (сучасний Луганськ). Дитинство перепало на важкі воєнні та післявоєнні роки Другої світової війни. 

У 1961 році закінчив Донецький політехнічний інститут  і отримав диплом гірничого інженера-електромеханіка. 

Але трудова діяльність розпочалась раніше, у 1956 році на шахті № 30 тресту «Рутченкововугілля». Традиційна для регіону вугільна промисловість довгі роки була пов’язана із життям та кар’єрним зростанням Станіслава Федоровича. 

Спочатку було пройдено довгий шлях з важкою фізичною працею від дорожнього робітника на шахті до завідувача відділу вугільної промисловості Донецького обкому партії. 

У 1988 році Станіслав Федорович очолив Донецький інститут підвищення кваліфікації керівних працівників і фахівців вугільної промисловості України.

Саме тут, усвідомлюючи необхідність управлінців та економістів нової формації, з’явилась велика мета та зародилась мрія − створити сучасний університет для навчання кращих топ-менеджерів країни! 

1992 рік - переламний етап у житті не тільки самого Станіслава Поважного, а й багатьох його однодумців. Це рік створення Академії управління − освітнього закладу нового формату, місця де навчатимуть маловідомим до цього професіям, використовуючи креативні освітянські підходи. Це була справжня революція у сфері освіти регіону. Те, що реалізував Станіслав Федорович у свій час, навіть не вміщувалося у розуми найбільш прогресивних осіб далеких 90-х. 

Шлях від скептичних думок щодо приватного закладу освіти до міжнародного визнання і включення його у трійку кращих університетів України з управління був довгим та часом важким. 

Та, як вірно зауважив Уоррен Беннис, «Лідерство - це здатність перетворювати мрію в реальність».

Як перший ректор Донецького державного університету управління саме Станіслав Федорович заклав стратегічні основи розвитку, визначив місію та візію, об’єднав професіоналів своєї справи. 

За 15 років ректорства Станіслава Поважного Університет атестовано, ліцензовано і акредитовано за IV рівнем, а навчальні бази та гуртожитки визнані кращими у Донецькій області. 

Окрема велика гордість - це не дипломи, медалі чи рейтинги. Це - випускники! Успішні, харизматичні, професійні, визнані в Україні та світі. 

Не даремно улюблена фраза Станіслава Федоровича та девіз університету – «Затребуваність випускників – наша головна мета».

Сформована в університеті корпоративна культура завжди розглядала лідерство як естафету, яка переходить від одного члена команди до іншого. Тому, у 2007 році Станіслав Федорович передав повноваження управлінцям нової генерації та ще багато років був радником, до якого звертались за порадою майже всі співробітники ДонДУУ.

Вплив Станіслава Поважного на курс розвитку сфери освіти не тільки регіону, а й всієї країни, без перебільшення, масштабний. Він є автором 360 наукових та навчально-методичних праць, підручників, навчальних посібників, монографій, винаходів і патентів. 

Наукова школа професора С.Ф. Поважного знана далеко за кордонами Донбасу і України, а її вчені брали активну участь у розробці програм розвитку міста Донецька, Донецької області та промислових підприємств і організацій України.

Заслуги Станіслава Поважного визнані званнями «Почесний громадянин міста Донецька», «Почесний громадянин Донецької області», численними орденами та медалями та головною нагородою України –  званням Герой України.

Станіслав Федорович пішов з життя 3 серпня 2014 року. Його життєвий шлях довів, що все починається не з назви, все починається не з грошей, та навіть не з команди однодумців. Все починається з мрії!