Між Донецьким державним університетом управління та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES Україна) підписано протокол про співпрацю, що поширило рамки розвитку громадянської освіти на Сході - відтепер Донецька область (м. Маріуполь) також на мапі проектів IFES Україна.

Взаємодію розпочато в рамках проекту «Громадянська освіта» з запровадження та розширення викладання навчального курсу «Демократія: від теорії до практики» – це інноваційний навчальних курс з громадянської освіти, що сьогодні викладається в більш ніж 20 закладах вищої освіти України!

Метою курсу є розвиток знань, навичок і ставлень, які пов’язані з ефективною участю молоді в демократичних процесах країни в цифрову епоху.

В основі курсу – три складові:

  • навчальна програма і матеріали курсу;
  • інтерактивні методики викладання громадянської освіти;
  • проект громадської дії, який розроблюють і реалізовують студенти.

Курс охоплює теми ґендерної рівності, виборчих систем, прав меншин, забезпечення інклюзивності та доступності осіб з інвалідністю, громадянських прав, належного врядування, верховенства права, медіаграмотності, використання цифрових технологій, ролі молоді в демократичних процесах тощо.

Одна з найважливіших складових курсу – інтерактивні методики викладання. Завдяки спеціально розробленим вправам та передбаченою курсом проектною роботою, студенти ефективно засвоюють знання й розуміють, як використовувати їх на практиці.

 

 

Студенти ДонДУУ розпочинають вивчення цієї дисципліни вже цього семестру, її включено до каталогу вибіркових дисциплін для студентів всіх курсів та спеціальностей.

Ініціатива реалізована за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada) та британської допомоги від уряду Великої Британії (UK aid).

 

Більше інформації про проєкт на сайті Міжнародної фундаціії виборчих систем (IFES Україна)

 

Контакти в ДонДУУ:

Анна Чечель 
annachechel.ac@gmail.com
+380 50 3480660