«Мережа міст, що навчаються» - це інтерактивні групи стейкхолдерів в межах міст, орієнтованих на політику співпраці та обмін ідеями та досвідом, спрямованих на інноваційне розв’язування великих проблем, поставлених перед містами.  Мережа спирається на ідеї та уроки, отримані в межах програми «PASCAL Міжнародних обмінів» упродовж 2011 -2013 років з мережами, створеними в ключових областях для сталого розвитку міст, що навчаються.

У травні 2014 року Мережа була запущена як  один з масштабних проєктів  PASCAL, що спочатку об’єднав ряд міст з різних країн, кожне з яких проявило особливий інтерес до навчання як до ключового елементу своєї стратегії розвитку.

До цих мереж входять міські адміністрації за підтримки їхніх керівників та мерів, а також освітяни, вчені та інші зацікавлені сторони. Вони також прагнуть налагодити зв'язки з регіональними та національними урядами, бізнес-, профспілковими організаціями та, що дуже важливо, налагодити зв'язки з фондами. Мережі розвиваються гнучким чином залежно від характеру участі їхніх членів з виникаючими новими підтемами, та залученням нових учасників. Мережі не є взаємовиключними, оскільки деякі теми переходять з однієї на іншу.

Донецький державний університет управління спільно з Маріупольською міською радою приєднались до «Мережі міст, що навчаються» в березні 2020 року.  В межах проєкту Університет і Місто продовжуватимуть працювати над розвитком Маріуполя як висококваліфікованого та динамічного міста, та будуть звертати велику увагу на освітні потреби всіх своїх громадян, оскільки є прагнення стати містом, що навчається, і яке може стати зразковим як в Україні, так і на міжнародній арені.

 

Для отримання більш детальної інформації щодо діючих проєктів та можливостей участі у майбутніх проєктах звертайтесь до фахівців відділу з міжнародних зв’язків ДонДУУ (intdep@dsum.edu.ua)