29 вересня 2019 року у Києві відкрився І Всеукраїнський Форум Рад молодих учених, який організувала Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. До участі були запрошені представники МОН, Ради молодих учених при Міністерстві, Рад молодих учених областей, міст та закладів вищої освіти/наукових установ, а також молодих учених, зацікавлених у створенні Рад молодих учених в інституціях, які вони представляють, науковці, провідні експерти у сфері інновацій, представники міжнародних організацій, бізнесу та громадських організацій країни.

У зв'язку із нестабільною епідеміологічною ситуацією в Україні було прийняте рішення про проведення Форуму в онлайн форматі на платформі Microsoft Teams, але це не завадило живому спілкуванню та обміну думками провідних молодих науковців нашої країни.

У відкритті Форуму взяв участь заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

«Перш за все хочеться побажати молодим ученим працювати і досягати результатів. Надважливим для України сьогодні є ваші надбання, що націлені на розвиток економіки. Колеги, давайте орієнтуватися на практику, враховуючи важливість теоретичного підґрунтя. А як батько школяра, пропоную більше розповідати нашим дітям про роботу вченого та її важливу роль у розвитку суспільства», – зазначив Ігор Гарбарук.

Донецький державний унівверситет управління на Форумі представив член Ради молодих учених ДонДУУ кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри менеджменту невиробничої сфери Олександр Чернишов.

Метою заходу було створення платформи для співпраці молодих вчених та налагодження діалогу між радами молодих вчених, органами влади та громадськості.

Понад 500 учасників у режимі онлайн обговорювали такі питання:

  •  цілі створення рад молодих учених;
  • механізм об’єднання молодих учених у закладах вищої освіти, наукових установах, а також в областях та містах;
  • проблеми взаємодії з органами влади та громадськими організаціями;
  • можливості закордонного досвіду діяльності об’єднань молодих вчених тощо.

Під час Форуму були представлені успішні кейси діяльності рад молодих учених. Серед них роботи:

  • обласної Ради молодих вчених Дніпропетровської області;
  • Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації;
  • Ради молодих учених НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

Одним із блоків заходу став практичний тренінг з організації Ради молодих учених, а також обговорення кейсу необхідних документів для створення такої Ради і її успішного функціонування.

«Кожен із нас, приєднавшись до Форуму, ставив певну мету. Головне у нашій справі – ставити надвисокі цілі і щосили добиватися їх реалізації. Сьогодні всі ми тут задля створення інструментів досягнення цілей молодих учених», – прокоментувала голова Ради молодих вчених при МОН Олеся Ващук.

На панельних дискусіях розглядались питання сприяння реалізації прав молодих вчених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, забезпечення їх активної участі у проведенні наукових досліджень та захисту їх прав та інтересів. Регіональні Ради молодих учених при закладах вищої освіти та облдержадміністраціях презентували свої напрацювання за 2015-2020 роки.

Організатори Форуму доклали максимум зусиль і забезпечили його високий науковий рівень, комфортну атмосферу, створили найкращі умови для представлення своїх наукових розробок і обміну досвідом.

Всеукраїнський Форум став новою сходинкою на шляху до створення міцної національної мережі рад молодих учених, а також всебічної підтримки та промоції діяльності молодих науковців України.

Наші науковці щиро вдячні колегам з інших ЗВО, Раді молодих учених при МОН України, департаменту освіти і науки Донецької ОДА, а також всім нашим партнерам.