Експертна нарада на тему «Гуманітарні виклики в окупованому Криму» відбулася у Києві 15 жовтня 2020 року у приміщенні «Укрінформу». На заході обговорювалися ключові питання реагування громадянського суспільства, зокрема експертно-аналітичного середовища, на політику окупаційної влади.

Доцент кафедри спеціально-правових дисциплін, кандидат юридичних наук Андрій Чвалюк, який взяв участь у заході, звернув увагу у своєму виступі на окремі сфери суспільних правовідносин в Криму та ОРДЛО, які сильно постраждали через окупацію та постійний потужний вплив російської пропагандистської машини. Було представлено прогноз, що інформаційні напади, якщо їх ігнорувати, можуть задати навіть більших втрат ніж реальні бойові дії.

«Кримські ЗВО завжди мали велику кількість іноземних студентів із різних країн світу. І Після окупації пішов відтік, але зараз тенденція знов іде в позитивний бік. Причому наявність хоча б одного студента-іноземця позиціонується колобарантами як чергова перемога,» – зазначив Андрій Чвалюк.

Учасники заходу також висловили свою оцінку щодо спроб влади РФ легітимізувати замах на анексію Криму, перекласти відповідальність за економічну, екологічну та соціальну кризи на півострові на владу України. Йшлося також про фактори мілітаризації Криму, контролю агресора над морськими акваторіями навколо півострова.

У ході дискусії експерти дійшли до єдиної думки, що міжнародна платформа щодо деокупації Криму є дуже перспективним механізмом, і громадськість повинна активно її підтримати.