22 вересня 2020 року партнери проєкту «Відкритий освітній простір для студентів і громади» (EduSpace) провели координаційну зустріч, на якій обговорили хід реалізації та завдання на наступні пів року.

За 6 місяців проєкту підготовлені звіти про самооцінювання ДонДУУ і ДЮІ, проведено соціологічне дослідження потреб і очікувань студентів переміщених ЗВО від Відкритого освітнього простору, розроблено концепцію EduSpace, проведено презентацію проєкту та Відкритого освітнього простору для громади Маріуполя.

«Такий амбітний проєкт став можливим завдяки поєднанню потенціалу переміщених університетів з фінансовою підтримкою Маріупольської міської ради, бізнесу регіону, зокрема групи компаній Метінвест, та Європейського союзу» - Світлана Марова, ректор ДонДУУ

Під час координаційної зустрічі партнери сформували робочі групи з розробки освітніх програм «Врегулювання конфліктів та медіація» та «Управління громадою», до яких увійшли представники Донецького державного університету правління, Донецького юридичного інституту МВС України та Університету Генуї (Італія). Через карантинні обмеження, пов’язані з пандемією вірусу Covid-19, було прийняте рішення про перенесення ознайомчих візитів до Університету Генуї (Італія) та Українського Католицького університету (Львів) на травень 2021 року.

У межах реалізації проєкту 9 жовтня відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічний потенціал державного та територіального розвитку», що стане черговим заходом із занурення переміщених ЗВО в академічну спільноту регіону. Щороку все більша кількість викладачів маріупольських вишів беруть участь у конференціях, семінарах, круглих столах що організовуються переміщеними ЗВО та навпаки, викладачі переміщених ЗВО все більше беруть участь у заходах інших маріупольських закладах освіти.

Інфраструктурна складова проєкту полягає у реконструкції навчального корпусу № 3 ДонДУУ (вул. Макара Мазая, 15) на базі якого буде відкрито освітній простір.

«З червня 2020 року триває розробка проєкту реконструкції будівлі. Ми розраховуємо що проєкт буде готовий у листопаді, а будівельні роботи розпочуться у березні 2021 року» - Андрій Стойка, менеджер проєкту

Ще однією важливою складовою проєкту є всебічна підтримка студентського самоврядування. Партнери разом організуватимуть роботу Академії студентських лідерів. Цього року пройде не менше 6 тренінгів для лідерів студентського самоврядування.Перша зустріч у рамках Академії пройде вже 29 вересня.

Слідкуйте за новинами проєкту на сайті http://eduspace.dsum.edu.ua