3 червня 2021 р. у межах реалізації проєкту Eduspaсe  відбувся онлайн круглий стіл «Досвід  викладання магістерських програм в Університеті Генуї та Донецькому державному університеті управління». Модерувала захід  Діана Спулбер (професор Університету Генуї). 

Після вітальних слів від менеджера проєкту Eduspaсe професора Андрія Стойки та начальника міжнародного відділу Ірини Сікорської, учасники круглого столу від Університету управління представили італійським колегам інформацію щодо  інтеграції системи вищої освіти України в європейський простір, зокрема стосовно рівнів, ступенів вищої освіти, кваліфікацій (доповідь доцента Олександра Чернишова), також поділились досвідом розробки та впровадження магістерської програми «Врегулювання конфліктів і медіація» (гарант програми Наталя Никифоренко)  та розробки нової магістерської програми  «Управління територіальною громадою» (гарант програми Валентина Николаєва). 

Далі в зум-кімнатах, за участі викладачів, представників ректорату, міжнародного відділу  Університету управління, а також представників Донецького державного університету внутрішніх справ МВС України  відбулось обговорення змісту магістерських програм з італійськими експертами. 

 

Професорку з Університету Генуї  Мару Мореллі  - фахівчиню в галузі сімейної медіації,  зацікавило  питання доступу українських абітурієнтів до магістерських програм з медіації. На її думку, в магістратурі з медіації можуть навчатись бакалаври широкого спектру спеціальностей  - соціологи, політологи, юристи, психологи, культурологи, соціальні працівники, менеджери. Для цього важливо попередньо імплементувати медіацію в окремі  дисципліни бакалаврської підготовки. Особливе місце в обговоренні зайняли методологічні питання, зокрема щодо міри сприйняття позитивної парадигми конфлікту в Україні - в академічних колах, на рівні громадської думки, щодо доречності зосередження конфліктологічних  студій на превенції конфліктів, а не лише на їх розв'язанні. Під час дискусії йшлося також про роль регіональної специфіки при викладанні конфліктологічних дисциплін. 

 

Мара Мореллі наголошувала на складнощах оцінки компетентностей медіаторів, особливо - їхньої готовності до проведення медіаційних сесій. Зі свого боку Мара Мореллі, разом з колегою Гуїдо Аморетті, презентували українським колегам досвід запровадження ком'юніті-медіації у вищій освіті Італії. Професор Гуїдо Аморетті відзначив перспективи співробітництва Донецького державного університету управління та Університету Генуї у напрямку запровадження програми подвійного  диплому з медіації.

 

 

На сесії, присвяченій обговоренню нової магістерської програми Університету управління «Управління територіальною громадою», доповідь на тему «Громада - між нерівністю та соціальною політикою» зробив професор Університету Генуї Мауро Мільявакка. Італійський експерт акцентував увагу на значущості науково-дослідницької складової магістерських програм з публічного управління, на специфіці методів викладання, зокрема - доречності використання кейс-методу, адже підхід до управління в громадах має бути диференційованим й враховувати потреби конкретних громад. Під час дискусії наголошувалось, що зміст магістерських програм з публічного управління має бути гнучким й враховувати також наукові інтереси студентів  і місця їх потенційного працевлаштування. Рекомендації українським колегам полягали в необхідності в програмах з публічного управління більше уваги приділяти аспектам нерівності й європейським соціальним стандартам, зв'язку публічного адміністрування та соціальної політики, орієнтуватися на місцеву специфіку. 

 

Підводячи підсумки круглого столу, представники італійської та української сторін були єдиними в думках щодо корисності обміну досвідом для підвищення якості магістерських  програм і домовились про кроки подальшого співробітництва.