3 червня 2020 року відбулася онлайн-зустріч керівниці Харківського офісу Фонду Конрада Аденауера Брігіттою Трібель з представниками дослідницьких команд – переможців Конкурсу малих наукових робіт для викладачів східноукраїнських університетів.

Протягом травня Харківський  офіс Фонду Конрада Аденауера розглянув більше 60 заявок і в решті відібрав 6 переможців, які отрмають фінансування на реалізацію дослідницьких проєктів:

– «Heritage as Resource for Communities of the Donbas» від команди Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Харків) та Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів);

– «Харків як мультикультурне місто Східної України: переваги, протиріччя, виклики та перспективи розвитку (1991-2020)» від команди Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна(Харків);

– «Топонімічна химера»: перейменування в Харкові, конфлікт пам’ятей та ідентичностей» від дослідників з Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Харків).

– «Справедлива трансформація вугільних регіонів на Сході України: економічний, екологічний та соціальний аспекти» – від дослідників Східноукраїнського національного університету імені В. Даля (Сєвєродонецьк) та Інституту економіко-правових досліджень НАН України (Київ);

– «Життя на тимчасово окупованих територіях очима студентської молоді» від команди  Донецького державного університету управління (Маріуполь);

– «Колабораціонізм як суспільно-політичне явище в сучасній Україні (кримінально-правові аспекти)» від команди дослідників Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка (Сєвєродонецьк).

Вітаємо дослідницьку команду ДонДУУ, яку представляють завідувач соціологічної науково-дослідної лабораторії, к.і.н., доцент кафедри соціології управління Микола Чаплик, завідувачка кафедри соціології управління, к.і.н., доцент кафедри соціології управління Наталя Никифоренко Н.О., к.держ.упр., доцент кафедри соціології управління Ірина Сікорська, з перемогою!

Тема проекту соціологів ДонДУУ є надзвичайно важливою для України та належить до ключових напрямків роботи Харківського офісу Фонду Конрада Аденауера, адже через відсутність реальної картини того, що відбувається на тимчасово окупованих територіях, надзвичайно складно будувати миротворчі та реінтеграційні стратегії.

Соціологічне дослідження триватиме до кінця липня 2020 року й будуватиметься на глибинних інтерв’ю зі студентами маріупольських ЗВО, які нещодавно стали студентами, скориставшись програмою «Донбас-Україна» для мешканців тимчасово окупованих територій.

Висловлюємо щиру вдячність Харківському офісу Фонду Конрада Аденауера за підтримку в реалізації проєкту!

Бажаємо нашій команді успіхів!