29 листопада 2019 року в Донецькому державному університеті управління відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Медіаосвіта як інструмент розвитку громадянського суспільства в Україні», організована кафедрами гуманітарних дисциплін та соціології управління. Зовнішнім співорганізатором конференції виступило громадське об'єднання «Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» (м. Харків). На конференцію було подано 90 тез від 100 осіб - журналістів, викладачів закладів вищої освіти, науковців, вчителів, студентів, магістрантів, фахівців-практиків, представників неурядових організацій та громадських активістів, працівників органів державної влади та управління, місцевого самоврядування - з 14 областей України,  20 міст, 40 закладів вищої освіти та науково-дослідних установ, майже 10 громадських організацій, Метою проведення конференції було обговорення місця та значення медіаосвіти (як частини освітнього процесу, спрямованої на формування в суспільстві медіакультури, підготовку особистості до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою мас-медіа) в розвитку громадянського суспільства в Україні, популяризація ідеї медіаграмотності серед пересічних громадян, визначення основних проблем та перспектив розвитку медіаосвіти в Україні, обмін досвідом медіапедагогів, мотивація до подальшої роботи в галузі медіаосвіти для формування медіаграмотності всіх учасників навчально-виховного процесу. Відповідно до програми конференції робота заходу відбувалась у форматі пленарного та секційних засідань, а також семінару-тренінгу How to Discern Bias in News Reporting для студентів, метою якого було вдосконалення навичок учасників щодо виявлення упередженості в новинах та соціальних медіа, а змістом - обговорення змісту медіа-упередженості та ознайомлення з кількома її типами. Англомовний семінар-тренінг провела  кандидат економічних наук, в.о. завідувача кафедри іноземних мов ДонДУУ Олена Танчик. На пленарному засіданні свої доповіді представили: Тетяна Єрескова, кандидат соціологічних наук, доцент, доцент кафедри соціології ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» - «Медіаграмотність як чинник мінімізації соціальних ризиків сприйняття соціальної реальності у сучасному українському соціумі»; Артем Захарченко - кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка - «Небезпеки маніпулювання громадською думкою через якісні медіа в обхід стандартів ВВС» Анатолій Кальянов, доктор медичних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри охорони праці та навколишнього середовища ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь) - «Світоглядна культура як детермінанта медіакомпетентності особистості»; Дмитро Колесник - менеджер заходів аналітичного центру «Агенція журналістики даних» (texty.org.ua) (м. Київ), який презентував присутнім розроблений «Текстами» веб-додаток Фейкогриз та його можливості щодо моніторингу та позначення дезінформації в новинах, а також показав, як цим додатком користуватись; Ілля Луковенко - кандидат історичних наук, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Донецького державного університету управління (м. Маріуполь) - «Релігійна тематика в українському медійному просторі в контексті гібридної війни (православний аспект)» Ольга Пересада - кандидат юридичних наук, доцент кафедри юридичних дисциплін Донецького юридичного інституту МВС України (м. Маріуполь) - «Сучасні методи ведення інформаційної війни та їх застосування у медіа-просторі України»; Олександр Полосухін - заступник начальника відділу комунікацій ГУ Національної поліції в Донецькій області, майор поліції - «Особливості взаємодії поліції зі ЗМІ та територіальними громадами» Людмила Салагуб - методистка відділу суспільних дисциплін Донецького облІППО (м. Краматорськ), аспірантка кафедри історії України та спеціальних галузей історичної науки Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця) За результатами конференції було ухвалено резолюцію, учасники отримали сертифікати, готується до друку збірник матеріалів конференції.