3 вересня наш університет разом з партнерами презентували громаді міста грантові проєкти, що реалізуються у рамках міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу за програмою «Підтримка ЄС переміщених вищих навчальних закладів на Сході України».

Учасниками заходу стали студенти і викладачі переміщених навчальних закладів (Донецького державного університету управління та Донецького юридичного інституту МВС України), представники партнерів проєктів – Університету Генуї (Італія), Маріупольської міської ради, ГО «Фонд розвитку Маріуполя», ГС «Зелений  центр МЕТІНВЕСТ».

Фахівці Центру міжнародного співробітництва Донецького державного університету управління представили концепти двох інфраструктурних Проєктів, що підтримані Європейським Союзом:

Відкритий освітній простір для студентів і громади (EduSpace)

Проєкт передбачає реконструкцію навчального корпусу університету та створення на його базі сучасного простору для розвитку студентства, викладачів університету та громади Маріуполя. Проєкт фінансує EUAID
більше про проєкт                сайт проєкту

Відродження переміщених університетів (REDU)

Розробка стратегії розвитку університету у новому місті, покращення педагогічної майстерності викладачів та рівня володіння англійською мовою і також має інфраструктурну складову – коворкінг-простір.

більше про проєкт               сайт проєкту

Спікери висвітлили ідеї та змістовне наповнення проєктів, завдання та шляхи їх виконання, очікувані результати, основні напрями реалізації проєктів.

«Заходи, що заплановані під час реалізації проектів, сприятимуть відродженню переміщених університетів і збільшенню привабливості університетської освіти в місті» - Світлана Марова, ректор ДонДУУ

Проєкти передбачають розбудову Університетів на зразок найкращих європейських практик; посилення та розвиток професійних навичок академічної спільноти та підвищення соціальної відповідальності переміщених Університетів через залучення академічної спільноти до розв’язання соціальних, економічних, екологічних культурних та інших проблем.

Студентоцентрований підхід Університетів визначив головних учасників і стейкхолдерів проєктів, саме студенти отримають омріяну реальність: сучасні спортивні зали, smart-бібліотеку, простір для позааудиторного  навчання та дозвілля, а також можливість розвитку стартапів й організації власного бізнесу та волонтерства.

Присутні онлайн представники Університету Генуї (Італія) – Гуідо Аморетті та Діана Спулбер відзначили позитивний досвід співпраці з командою ДонДУУ та виказали упевненість в успіху реалізації проєкту.